15 fotot me te bukura te vitit 2009 nga National Geographic

Pinguini Mbret duke notuar

Pinguine mbi akullnaje

Peshkaqeni Balene

Ujku Gri Meksikan

Ujevara ne malet Porcupine

Ujevara ne Gjirin e Ngushte ne Havasu

Snoqualmie Falls Washington

Rock Fort Indi

Peshkaqen ne shkembinj nenujor

Mjelme ne lumin Avon

Lugina e lumit Zhabe Kanada

Bregdeti i Santa Monica

Bottlenose Dolphins at waterfall bluff

Ariu polar me kelyshet e tij

Arinj te Murme

Fantastike, uroj 1 dite te behem dhe un nje fotograf i mire per natyren!

Mbreslense keto fotografi shum te bukura ! Gjithmon me ka pelqyer roli i fotografit :slight_smile:

Te fotografosh natyren e eger eshte shume veshtire, gjithashtu kafshet ne pergjithesi, pasi duhet te kapesh momentin e duhur. Si ne rastin siper, dy arinjte duken sikur jane prej dore!

Ka disa çaste te jetes qe vetem fotografia i shpreh dhe i nxjerr ne pah!