15 gjetje misterioze ne Google Street View (foto)

Nje burre me koke te kalit, nje oktapod gjigant, shtepi sekrete ne xhungel: Ketu do te ju prezantojme 15 gjetjet me misterioze nga perdoruesit e Google Street View dhe Google Maps.

Ne Aberdeen te Skotlandes Kamerat e Google Street View e kane pare me shume se nje here nje burr me nje maske me koke te kalit. Cuditshmerisht Google i largoi fotografite e burrit me koke te kalit pak kohe pasi nje perdorues e kishte zbuluar. Tani aty gjendet [b]vetem kjo fotografi[/b] e cila e tregon burrin duke vendosur masken. Se kush eshte ky burr, deri tani eshte sekrete.

[b]Mbi nje qytet Italian[/b] Kamerat e Google Street View kapen nje re ne forme te cuditshme e cila duket sikur te jete tym ? Deri tani eshte e paqarte nese eshte nje ndotje e objektivit apo nje pasqyrim apo me te vertete nje Monster-tymi.

Disa perdorues te Google Earth zbuluan ne Vere te vitit 2010 ne oqeanin atlantik ne afersi te Long Beach (New York) kete regjistrim, i cili duket qe po tregon nje aeroplan nen uje. Pak kohe me vone Google i freskoi regjistrimet e kesaj hapesire [b]dhe aeroplani u zhduk.[/b]

Ne Zvicer, Kamerat e Google Street View kapen [b]kete fotografi te cuditshme[/b] mbi nje Liqe ne Quarten. Shifra i referohet dy personave te veshur me rroba. Ne internet eshte spekuluar mbi ate se mund te kishte qene vete Jezusi.

Dhe madje edhe nje pamje e supozuar e Jezusit: Ket’ here ne nje fushe ne Hungari e cila u zbulua ne Google Earth ne fillim te vitit 2010. [b]Google e freskoi materialin e fotografise pak pas shfaqjes se Jezusit.[/b]

Kjo fotografi u paraqit ne fillim te vitit 2010 ne Google Street View: Nje UFO mbi qytetin Britanez West Bromwich? Apo kete e beri ndonje teknik i Google qe te duket ashtu ne kamere ?

Okay, njeri duhet shume gjate dhe shume hollesisht te shikoje derisa te dalloje nje objekt ne uje, e cila duket si nje oktapod gjigand. Krijesa e cuditshme u paraqit ne Google Earth para bregdetit te Delray Beach (Fort Lauderdale). Monster apo jo [b]shikojeni vete![/b]

A eshte per t`u pare ne kete fotografi, respektivisht [b]ketu ne Google Earth[/b] Atlantis ? Perdorues te Google Earth e bene kete zbulin disa qindra kilo metra ne perendim te Afrikes. Katrori eshte i madh dhe gjendet ne njeren nga vendet ne te cilat dyshohet se Atlantis u fundos 9000 vite para lindjes se Krishtit. Pak pas zbulimit Google beri nje qartesi: Sipas Google katrori ishte formuar ne shtratin e detit nga nje anije kerkimore e cila kishte bere disa matje.

A po shihen ne kete shkrepje te Google Street View ne Britani te madhe binjake siamez ? A po i pastrojne burrat shume dritare ne te njejten kohe ? Me siguri kemi te bejme me ndonje defekt ne kamere…

Per tmerrin e Gushtit te 2010 ne Britani te Madhe u perkujdes kjo fotografi: Nga shume perspektiva u duk sikur Kamera e Google Street View e kishte fotografuar kufomen e nje vajze. Me vone u zbulua se vajza deshiroi vetem te beje nje shaka. Google i hoqi shkrepjet e aferta te vajzes. [b]Vetem kjo shkrepje[/b] qendroi ne Google Street View.

Ka njerez qe bejne pune te cmendura nese ato e dine se ku dhe kur do te kaloje nje makine e Google Street View. Ky burr nga Mannheim u filmua lakuriq ne bagazhin e makines se vet dhe qeni u be si i vdekur… Nderkaq Google e ka hequr fotografine nga [b]Google Street View[/b]. Aty thoshte: “Fotografia per momentin eshte duke u perpunuar dhe do te jete se shpejti e gatshme per t`u pare”.

Kete skene e pane perdoruesit e Google Earth mbi Utah: A po shihet nje Cruise Missle ne fotografi ? Deri tani nuk deshi dhe nuk mundi askush ta konfirmoje nese ka te beje me nje rakete. Mund te jete dhe keshtu spekulohet gjithsesi, nje aeroplan me krahe me ngjyre te erret.

E ka fshehur ndonje hajdut aeroplanin ne ndonje park lojerash ? Ose pse po fluturon nje aeroplan kaq i madh kaq poshte mbi Bushwick, ne periferi te New York. Shkrepja gjendet ne te dyja, si ne Google Earth ashtu edhe ne [b]Google Maps[/b]. Aeroplani gjendet ne kohen e shkrepjes saktesisht mbi nje park lojerash per femije. Shkrepja eshte bere me 18 Qershor te 2010-es megjithese shkrepjet e Google Street View ishin te 2009. Rezolucioni: Ka te beje me te vertete me nje aeroplan qe po fluturon poshte dhe ngjyrat e ylberit me siguri jane krijuar ngaqe aeroplani fluturonte me shpejt sesa sateliti t`i kapte fotografite.

Me Google Earth dhe Google Maps cdo perdorues mund te behet spiun ne PC. Per shembull nje perdorues e zbuloi kete [b]ndertese sekrete ne xhungel te Burmas[/b]. Pika e ferkimit: Askush nuk e di se per cfare ne te vertete sherbene kjo ndertese. Mbase mund te jete duke u kryer ndonje projekt sekret per Atome.

Kete fotografi te castit e beri nje makine e Google Street View ne Sydney: [b]A po shihet ketu nje UFO duke fluturuar ne qiell ?[/b] Apo ka te beje me reflektim te drites ? E verteta eshte diku atje jashte…

Per mendimin tim disa jan perpunime imazhesh. Pasi Google Maps ka nje sistem automatik te perpunimit ndonjeher merr ndonje “cop” nga seguenca te tjera. Por ata qe dalin neper rruge jan vertet te fort!

si shume te cuditshme duken:roll:

Po ai me ate koken e kalit :stuck_out_tongue: