20 Cocktails që nuk i keni parë ndonjëherë

Është mbrëmje. Kush nuk do të kishte d[SIZE=3]ëshire të dilte një darke romantike me partnerin apo partneren dhe pija me e preferuar ne keto raste do ishte Manhattan! Por sikur të provonit diçka tjetër? Një mix ndryshe nga ato qe jeni mësuar t’i pini zakonisht… Ne fakt ka shume lloje te tyre për t’i zbuluar, por më poshtë kemi përzgjedhur disa nga cocktails më të veçantat e klubeve t[SIZE=3]ë nat[SIZE=3]ës[/SIZE][/SIZE].
[/SIZE]

Clover Club

Pija pretendon ndalim dhe fillimisht ishte bere ne Bellevue-Stratford te Philadelphia-s, e cila per ate kohe ishte e popullarizuar “per Literature, legalizim, financa dhe dritat e biznesit”.

Perberesit:

[ul]
[li]Gin [/li][li]Leng limoni [/li][li]Shurup mjedre [/li][li]1 e bardh e vezes [/li][li]Sheqer [/li][/ul]

La Paloma

La Paloma eshte e pasur, freskuese dhe me e popullarizuar se sa Pizza Margarita ne Mexico.

Perberesit:

[ul]
[li]Tequila [/li][li]Leng limete [/li][li]Majë e kripës [/li][li]Soda me Grapefruit [/li][/ul]

Penicillin

Penicilin ishte quajtur si “Cocktail me i mire i shekullit 21.” Ai ishte bere nga Restauranti “Milk & Honey” i Sam Ross.

Perberesit:

[ul]
[li]Scotch whisky [/li][li]Leng i fresket limoni [/li][li]Shurup me xhenxhefil mjalte [/li][li]Nje gote e vogel Scotch [/li][/ul]

The Martinez

Martinez erdhi perpara Martinit. Kjo pije eshte e mire ne çdo kohe te dites per shkak te butesise dhe embelsise se saj.

Perberesit:

[ul]
[li]Gin [/li][li]vermut i ëmbël [/li][li]Liker Maraschino [/li][li]Angostura e hidhur [/li][li]Nje e shtrydhur e limonit per garniture [/li][/ul]

Corpse Reviver No. 2

Adhuruesit e Gin (xhin), gezohuni. Kjo pije na kthen mbrapa ne ditet e koktejeve me gin, ku shumica e tyre dolen nga moda, ndersa Corpse Reviver No. 2 ka mbetur akoma ne moden klasike.

Perberesit:

[ul]
[li]Gin [/li][li]Cointreau [/li][li]Lillet Blanc [/li][li]Leng te fresket limoni [/li][li]A dash of absinthe [/li][/ul]

Bijou

[ul]
[li]Gin [/li][li]Vermut i embel [/li][li]Green Chartreuse [/li][li]Te hidhura portokalli (extra) [/li][/ul]

Americano

[ul]
[li]Campari [/li][li]Vermut i embel [/li][li]Club soda [/li][li]Nje te shtrydhur limoni ose portokalli per garniture [/li][/ul]

Vieux Carré

[ul]
[li]Rye whiskey [/li][li]Konjak [/li][li]Vermut i embel [/li][li]Liker Bénédictine [/li][li]Peychaud’s bitters [/li][li]Angostura bitters [/li][/ul]

Income Tax

[ul]
[li]Gin [/li][li]Vermut i thare [/li][li]Vermut i embel [/li][li]Leng portokalli [/li][li]Angostura bitters [/li][li]Nje e shtrydhur portokalli per garniture [/li][/ul]

Monkey Gland

[ul]
[li]Gin [/li][li]Leng portokalli i fresket [/li][li]Karafi [/li][li]Absinthe [/li][/ul]

Hanky Panky

[ul]
[li]Gin [/li][li]Vermut i embel [/li][li]Fernet Branca [/li][li]Nje e shtrydhur portokalli [/li][/ul]

Sazerac

[ul]
[li]Rye whiskey [/li][li]Peychaud bitters [/li][li]Angostura bitters [/li][li]Absinthe [/li][li]Kub sheqeri [/li][li]Nje e shtrydhur limoni per garniture [/li][/ul]

Ramos Gin Fizz

[ul]
[li]Gin i thare [/li][li]Shurup i thjeshte [/li][li]Leng i fresket limoni dhe limete [/li][li]1 e bardh e vezes [/li][li]Krem te rende [/li][li]2 ose 3 pika uji me lule portokalli [/li][/ul]

Seelbach

[ul]
[li]Uiski burbon [/li][li]Cointreau [/li][li]Angostura bitters [/li][li]Peychaud’s bitters [/li][li]Shampanje [/li][li]Një gotë flaut [/li][/ul]

Aviation

[ul]
[li]Gin i thare [/li][li]Liker Maraschino [/li][li]Leng i fresket limoni [/li][li]Creme de Violette [/li][/ul]

Pisco Sour

[ul]
[li]1 e bardhe e vezes [/li][li]Pisco Capel [/li][li]Shurup i thjeshte [/li][li]Leng i fresket i limonit ose limetes [/li][li]Angostura bitters [/li][/ul]

Blood and Sand

[ul]
[li]Scotch whisky [/li][li]Vermut i embel [/li][li]Cherry Heering [/li][li]Orange peel [/li][/ul]

Old Pal

[ul]
[li]Whiskey Rye ose Kanadez [/li][li]Vermut i thare [/li][li]Campari [/li][/ul]

Suffering Bastard

[ul]
[li]Whiskey burbon [/li][li]Gin [/li][li]Leng i fresket limete [/li][li]Angostura bitters [/li][li]Ginger liqueur [/li][li]Ginger birre [/li][/ul]

20 - Cili eshte Cocktail i juaji i preferuar?

Un jam nje fan i Cocktail, sidomos tani ne dimer!

I preferuari im eshte Negroni, ja dhe dozat:

[ul]
[li]3 cl di gin[/li][li]3 cl di bitter Campari[/li][li]3 cl di vermut rosso dolce[/li][li]gjysem fete portokalle[/li][/ul]

ja dhe nje foto mer recete siper:

duhet provuar ket! Edhe ato lart me pas :stuck_out_tongue:

Kur do ti provojm keto ne tani ?