243 milionë funte për Kaka? Milani pranon?

Skuadra e Milanit ka njoftuar se ata janë duke shqyrtuar ofertën të cilën e ka bërë Manchester City për superyllin brazilian Kaka. Nga 243 milionë funtet, 108 milionë funte do të shkojnë në arkën e Milanit!


Ditëve të fundit ka spekulime të shumta në lidhje me ofertën që kanë bërë ‘pasanikët’ nga Mançesteri për të fituar shërbimet e yllit të Milanit. “Sky Italia” njofton se delegatët e Cityt i kanë shtuar edhe shtatë milionë euro ofertës primare, dhe tashëm ata ofrojnë 107 milionë euro për ta transferuar ish-Topin e Artë.

“Ne jemi duke shqyrtuar ofertën për Kaka. Manchester City ka dhënë një propozim dhe ne jemi duke e shqyrtuar. Kjo nuk do të thotë se e kemi pranuar atë, por pas shqyrtimit do të vendosim për përgjigjen”, ka thënë drejtori i “Milan Channel”, Mauro Suma.

Ndërkohë mësohet se babai i Kaka ka udhëtuar për në Mançester, ndërsa një burim i besueshëm i ka thënë “Associated Press” se Milani është pajtuar, ndërsa mbeten të zgjidhen detajet ndërmjet lojtarit dhe Cityt.

Kaka i gatshëm të pranojë ofertën e Cityt

Sipas lajmeve të fundit të mediave angleze, Manchester City, e ka ngritur ofertën për Kaka në 243 milionë funte (271 milionë euro).

The Sun ka shkruar se agjentët e brazilianit i kanë dhënë leje Cityt t’i drejtohet Milanit, gjashtë javë më herët, kur kishin parë se çfarë shume mund të ofrohet.

Oferta e re Cityt është ndarë kështu:

  • 108 milionë funte për Milanin (oferta e mëhershme ishte 107 milionë euro)

  • 108 milionë euro pagesat e Kakas, përfshirë edhe taksat. Kaka do të marrë të ardhura neto prej 13.28 milionë në vit, që i bie 255 mijë funte në javë.

  • 27 milionë për komisionarët, ndërmjetësuesit dhe harxhimet tjera.

Ishalla nuk iken me pelqen ta shoh Kakan tek Milani.

[b]Varet sic duket pronaret e City-it qenkan te vendosur qe Kaka patjeter te luaj per ta.

Kesaj mund ti them “Çmenduria e Futbollit” [/b]

Mesfushori i Milanit, Kaka, ka kërkuar nga City nj? pik? t? veçant? n? kontratë, e cila do t’i lejonte atij t? largohet pas nj? viti nënshkrimi me ta.

Kaka ?sht? n? rrug? p?r t? kompletuar transferimin e tij 108 milion? funtesh tek Manchester City (120 milion? euro), por, si pjes? t? marrëveshjes ka kërkuar q? ekipi anglez t? fusë nj? pik? t? veçant? q? do t’i lejoj? t? largohet.

Siç shkruan Corriere Dello Sport, ekipi nga Premierliga ka pranuar k?rkes?n e tij, nga e cila klubi do t? humbte 55 milion? euro n?se ajo realizohet n? t? ardhmen.

Kaka ka kërkuar q? t? mund ta blej? kontratën e tij p?r 65 miliion? euro, e cila do t’i mundësonte atij t? largohet n?se planet dhe premtimet e Cityt nuk materializohen.

Si shtes?, braziliani ka kërkuar 20% rritje t? t? ardhurave t? tij vjetore si kompensim q? nuk do t? mund t? luaj? n? Lig?n e Kampion?ve n? sezonin e ardhsh?m.

çfare leku po xhiron, kam frike se po iku do te pesoj fatin e Sheves…
Uroj qe jo!

Transferimi i Leite Kaka te Manchester City duket se ka marrë dritën e gjelbër nga presidenti i Milanit, Silvio Berlusconi, i cili ka thënë se do ta shesë superyllin brazilian.


“Sipas të gjitha gjasave do ta shes Kakan. City ka bërë një ofertë shumë të madhe për të, ndërsa vetë lojtarit i ofron pagë prej më shumë se 15 milionë eurosh në vit”.

“Nëse nuk e shes atë, atëherë do të prishet baraspesha në skuadër. Kjo do të thotë se rrezikoj ta humb atë pa fituar asgjë në të ardhmen”.

“E vetmja gjë që më mbetet është të kuptohem me tifozët dhe të marr vendimin më të mirë për të gjithë”.

Mbrëmë një numër i madh i tifozëve të Milanit kanë dalë nëpër rrugët e qytetit të Milanos për të protestuar kundër shitjes së Kaka.

Roser?t do t? mund t? blinin yjet e Arsenalit dhe Chelseat (Adebayor, Clichy, Essien dhe Alex) me parat? t? cilat do t’i fitojnë nga shitja e Kaka tek Manchester City.

Berlusconi edhe vetë pohoi se ai do t? detyrohet t? shesë Kakan tek Manchester City, ndërsa siç shkruajnë mediat italiane Milani tashmë planifikon se ku do t’i harxhojë paratë q? do t? marr?.

La Gazzetta Dello Sport ka shkruar se rosoner?t do t? k?rkojn? dy yjet e Arsenalit, Emmanuel Adebayor, p?r t? cilin do t? ofrojnë 35 milion? euro, dhe Gael Clichy, 15 milion? euro.

Q? t? dy lojtar?t kan? qen? caqe t? r?nd?sishme t? Carlo Ancelottit dhe 50 milion? euro mund t? jen? t? mjaftueshme p?r t? bindur Arsene Wengerin t? heq? dor? nga ta.

Milani po ashtu dëshiron t’i harxhojë edhe 50 milionë euro t? tjera n? transferimin e dyshes s? Chelseat, Michael Essien dhe Alex. P?r Essien rosoner?t do t? ofrojnë 35 milionë, ndërsa 15 milionë tjera p?r Alex.

sot Berusconi tha 120 miljon

Shpresoj te mos iki Kaka (ka dhe emer te bukur) :lol:

[b]Veshtirr qe Kaka do qendroj ne Milano…
Drejtuesit e Man.City-it jane te “Çmendur” , shume shpejt do behen ekipi nr.1

edhe pse i urrej ekipet artificiale…[/b]