3.3 - Si të vendos një foto-imazh në Forum

Si të vendosim Imazhe në Forum

Lirenti.com ka vene ne dispozicion faqen [b]https://images.lirenti.com[/b] për ngarkimin e imazheve ne forumin.

Perdorimi eshte teper i thjeshte, ku ju mund te ngarkoni Foto dhe Video (max 7 megabyte) nga kompjuteri juaj. (rregjistrimi nuk eshte i nevojshem, por mund ta beni ate per te organizuar me se miri fotot qe ju ngarkoni)

Hapi 1
Vizitoni faqen https://images.lirenti.com

Hapi 2
Zgjidhni imazhet qe doni te fusni ne forum dhe klikoni Host.

Hapi 3
Kopjoni Forum Code siç tregohet ne imazh.

Hapi 4
Hapni faqen e postimit dhe kaloni kodin e kopjuar.


Si te vendosim foto ne Albumin Fotografik!

Hapi Pare: Klikoni mbi menu “Album” dhe me pas “Krijo nje album te Ri”.

Hapi i Dyte: Shkruani Titullin dhe Pershkrimin e Albumit.

Hapi i Trete: Klikoni mbi “Ngarko Foto

Tek dritarja qe hapet, klikoni mbi “Shto Files

Pasi te keni zgjedhur fotot qe deshironi te vendosni klikon mbi Ngarko Files

Mbyllni dritaren dhe shpetoni ndryshimet duke vene nje pershkrim per file qe vendoset!

Per çdo paqartesi mos hezitoni te na kontaktoni

Video Guida per Fotot nga Albumi:

VIDEO GUIDA:

//youtu.be/CSaUjkQ2AaQ

Nga adresa https://images.lirenti.com mund te vendosni video dhe fotot tuata te preferuara falas.

Kete sherbim per te gjithe anetaret e portalit dhe me gjere. Sherbimi eshte falas dhe mund te hosti ne serverat tane çfaredo materiali Multimedial.

Gjithashtu siç shpjegohet ne postimin siper mund te vendosni fare thjesht imazhe dhe video ne temat dhe postimet e ketij forumi.

Per çdo probleme apo shpjegime mund te na kontaktoni nga forma perkatese.

Stafi i Bordit!

shume e thjesht eshte. Falaminderit

Hera e pare qe po e provoj me vendos nje imazh te shoh ne e kam kuptuar tamam proceduren.

hey shume e thjeshte…flm

Hmm hera e par :smiley: e leht Procedura

me te vertet e thjesht proçedura thnx

ka edhe tjera weba per uploadim te fotove
www.tinypic.com

Mua me duket shume e veshtire ndoshta ngaqe eshte procedure e gjate. Me falni, por nuk po mundem ta bej dhe dua te botoj foto. Megjithate, nuk ka gje.
Arda!

Ardona, po te ndjekesh me kujdes shigjetat tek fotot me lart eshte shume e thjeshte. Provoje dhe nese ngec diku te ndihmojme ne.

Ndiqni dhe Videon per te vendos foto ne album.

Nqs do te vendosesh foto ne profil kliko kete link: https://www.lirenti.com/profile.php?do=editavatar

E sqaroj un me thjeshte ndiq shigjeten e kuqe pastaj ate te gjelbert dhe me ne fund ate te verdhen :smiley:

Kjo ketu mund te jet me e lehte sic e ka sqaruar RENI https://www.lirenti.com/profile.php?do=editavatar

weeeeeeeeeeeeeeeeeeee ca paskam ber …kte postimin ktu lart desha ta beja tek bb4 :cry: si ta leviz tani???

u krye labe :slight_smile: flm

flm ty renix :slight_smile:

Ja dhe nje video guide kush mund te kete veshiresi:

//youtu.be/2X5zsyRPVvM

teper mire e spjeguar dhe ne detaje !

Faleminderit ReniX :slight_smile:

Mungojne disa imazhe ne fillim te postimit!

Flm per shpjegimin!

po ne profil si vendosen fotot?