A besoni se ekzistojne vertet "Fantazmat"?

Si i pergjigjeni kesaj pyejte, thjesht nje jo? apo keni perjetuar eksperienca paranormale? :fantazm:

Mendoj qe deri diku ndoshta eshte vetem nje imagjinat e teperuar e njeriut…
por nganjehere kur shoh emisione ne Tv- atehere shpesh me ben qe ta ndryshoi mendimin, eshte nje gje mjaftë e frikshme.
Sidomos kur ca nga ta kerkojne shpitin e tyre te humbur…

pershendetje:
per mendimin tim fantazmat ekzistojn, une personalisht nuk kam perjetuar
nje gje te till por kam degjuar shum te flitet per kete çeshtje edhe nje
e tille i ka ndodhur dajes tim kur po kthehej nje nate ne shtepi i del para nje person
i njohur por nuk e kishte fare ne mendje qe ky kishte vdekur, daja im i flet dhe ai nuk i
kthen pergjigje por e shikon fiks ne sy daja im iku para edhe ai i shkonte nga mbrapa
daja im trokiti ne der te shtepis dhe ja hap deren nena, ai i tregon qe ka par ate person
edhe nena i thot qe ai ka vdekur daja im doli perjashta edhe kerkoj ne rrug se mos e
shihte edhe nje here po nuk e pa me… :o

une vete personalisht nuk kam pare por ne televizion kam pare nje emision qe jep ndodhi paranormale dhe aty tregohej per fantazmat ! ndoshta edhe existojne !! :? :?

as un personalisht nuk i besoj ketyre gjerave! por disa nga te njohurit qe kam, i besojne shum dhe jane shum te sigurte qe dhe i kan pare.

Nuk e di …duke pare emisione dhe degjuar kesoj lloj historirash , ndonjeher pyes veten …edhe ndoshta :? :x

jam i te njejtit mendim me mimen.

Nga te gjithe ne ketu spaska pare njeri fantazma.

Po deshet te shihni fantazma pini hashash…

LONDER-Një nxënës shkolle në Angli pretendon të ketë filmuar një fantazëm në shtepinë e tij, bëri te ditur gazeta britanike, “The Sun”.

I tmerruar, 12 vjeçari, Reece Pitman, deklaroi se ne fillim kishte degjuar fishkellima ne shtepi dhe më pas kishte nxjerre telefonin duke filmuar një hije që levizte ne shtepine e tij. Nje ngjarje e tille ndodhi vetem pak dite pasi motra e 12 vjeçarit ishte ankuar se dikush kishte arritur te plotesonte ne menyre misterioze lojen me bashkim figurash gjate natës. Një prej drejtuesve të një shoqate që studion dukuri te tilla u shpreh per gazeten angleze se ky eshte filmimi me i mire i nje fantazme gjate viteve te fundit.
Por shumë njerëz shprehen skeptikë për videon. Shumë pretendojnë se ato janë efekte të montuara. Anglia njihet si një ndër vendet që studion këto dukuri të mbinatyrshme. Madje shumë persona vetëquhen ekzorcistë, njerëz që gjurmojnë fantazmat.

(burimi/BalkanWeb)

Interesante kjo une besoje se fantazmat egzistojne me te vertete sepse jane shume njerez qe jane shprehur qe kane pare fantazma.

Une, personalisht mendoj qe fantazmat nuk ekzistojne.
Por njehere kam pare ne lajme kam pare qe ne nje dyqan
ishin filmuar disa fantazma… e cuditshme…:o
por prape nuk u besoj…

Keto jane fotot e nje konkursi mbi Fantazma dhe Mistere

Fotoja e pare eshte ajo fituesja e bere nga nje amator ne Tantallon Castle, afer Edimburgut:

Une per vete i besoj ketyre,dhe jam plotesisht i bundur qe fantazmat egzistojn sepse dhe i kam pare vete me syt e mi dhe nuk jam i genjyer.

un skam pare besoj 100 % qe ka.