A jeni te Lumtur?

Nese beni kete pyetjen vetes apo dikut tjeter, ja si funksionon grafiku i kesaj pyetje!

A e dhate pergjigjen? Si mendoni per rrugen qe duhet te besh per te qene i lumtur?

Change something, kjo mendoj se eshte rruga e duhur per te qene i lumtur…ajo qe na ben te mendojme se nuk jemi te lumtur eshte monotonia. une sa here mundohem te ndryshoj ndonje gje dhe ia arrij ndihem i lumtur dhe prandaj mendoj se ajo eshte rruga e duhur per te qene i lumtur…

Lumturia esht dicka qe ashtu sikurse cdo gje tjeter,nuk esht e perhershme.Ajo esht subjektive.Ne nje moment vjen , e ne nje tjeter iken.Keshtu qe , nuk mund te them ne menyr objektive jam apo nuk jam e lumtur!
Te lumtur te bejn dhe gjerat me te vogla , qe duken te pa rendesishme
te ben te lumtur nje dit me diell…nje mesazh ne mengjes…nje telefonat ne mest te nates …1 perqafim…nje fjal e ngroht…nje not e mir provimi…madje dhe 1 buzeqeshje!..

harrova ti pergjigjem pyetjes tjeter : P
Mendoj se lumturin mund ta arrijm duke qen te kenaqur me ate cka jeta na ofron.Ai qe skenaqet kurr , KURR ska per te qen i lumtur !!
Megjithate .mendoj se sikur ne te kishim lumturi totale…e te ishim te lumtur ne cdo moment jeta sdo kish kuptim !! Sdo kishim nje motiv per te jetuar…sepse cdo gje do ish e realizuar!

Me pelqejne pergjigjet e tua labe!

Shume kohe me par, se mbaj ment se ku e kam lexuar por dhe fakti qe te ndryshosh rrugen qe shkon perher ne shpi mund te bej te lumtur (pra eleminimi monotonise)

po ti ReniX , se ke then pyetjen e par qe shtron tema …:roll:…?

(y) .

Po ai qe ben pyetjen sjep dhe pergjigjen! Pse gazetaret bejn pyetjen dhe pergjigjen vet ? :stuck_out_tongue:

hahhahahahah

e kush ka qene ndonjehere i lumtur??

lumturia nuk egziston… ose nese egzisto asnjeri nuk e di se kur eshte i lumtur…

joooooooooooooooooo,pse???kishe gje ti…???:stuck_out_tongue:

jo .

Lumturia nuk perkufizohet me fjale…thjesht ndihet…dhe ne momentin qe e ndjen…nuk e mban dot vete…e percjell edhe tek ata qe te shoqerojne ty…

po atehere pse sme jep icik mu???:mendoj::’(

Te jap une…sa te duash…hahahahaha…se une sot psh kam marr nje tuf me lule qe me kane pelqyer shume…nga nxenesit e mi te vegjel…nuk ka lumturi me te madhe se sapo te hapesh deren te vijne drejt teje me lule ne dore…

Te ka marr malli per punen tende…po ta shuaj une pak mallin…kjo eshte nje cop lumturie qe e rezervova per ty shoqe…pak kujtime nga shkolla…e di qe te mungon shume…

oh pooooooooooooooooo…me ngjalle shume kujtime te bukura,me mungojne shume djemte e mi.e kuptoj cdo te thote ai gjest…eshte nje copez lumturie.flm qe ma percolle dhe mua.(y)

Te lutem shume tani…a doje pak lumturi hahahahaha nuk e kurseva per te ta dhuruar…:angel2::angel2:

Sic e kam then edhe me siper…celsi i lumturise eshte te kenaqesh me ate qe ke…ti kujtosh vazhdimisht…e te jesh thellesisht mirnjohes qe i ke.
Perbri krevatit tim , (qe kam tavolinen e komp ) kam ngjitur nje flete…ku kam shkruajtur gjerat qe kam , dhe vleresoj me shum ne jeten time. I lexoj pothuajse cdo mengjes…dhe ndjehem shum …shum…shum e lumtur…