A ju intereson se cfare mendojne te tjeret per ju?!

[b]A ju intereson se cfare mendojne te tjeret per ju ?!

Thjeshte, a e lodhni koken kur degjoni se dikush flet keq per ju pa mare parasysh se ju njeh apo jo juve …thjeshte disa njerez kane deshire te meren shume me koto gjera !

Ju cfare mendoni …jepni mendimet tuaja ?!

Diskutime te kendsheme![/b]

varet se kush eshte psh: ne pune intersohem vetem se cfare menaxheret thone per punen se punetoret dihet vetem akohen dhe thashetheme gjithditen.
ne jeten e perditshme nuk para e vras shume mendje vetem ne ndonje rast kur te acarojne keq

Varet nga personat dhe nga raporti qe kam me ta, por zakonisht nuk para interesohem shume, jemi njerez ndonjehere te nderlikuar shume dhe opinionet tona shume here mund te ndryshojne… Te me duan apo urrejne, une po kjo qe jam ngel!!! :lol:

As nuk e çaj koken fare le te thone ça te duan …siç thote shoqja me siper po ajo qe jam do jem :smiley:

Varet nga kush, secili nga ne ka disa persona ndaj te cileve jo vetem ju intereson se cthone por dhe jane te varur nga mendimi i tyre. Flas per familjen, nje shok apo shoqe e ngushte, punedhenesi dhe koleget, pasi shpesh edhe se nuk dua te dime se cthote bota reth e rotull jeta kushtezohet nga ata.
Pa per te tjeret nuk me pelcet fare se cmund te thone.

Me intereson nga personat qe i dua e respektoj e qe ma thone ne sy ate cfare mendojne ne menyre qe te kem mundesi te rregulloj ate cfare ata i shqeteson.
Ata qe flasin pas shpine gerr verr me te tjere, bahhhh…sdurohen e as nuk ja vlen ti mendosh se cfare mund te thone!

Gjithmone me intereson se cfare mendojne te tjeret per mua.

une mendoj se jemi te kushtezuar nga ambienti ku jetojm
ciè: jam me mendimin e emanus :ciao:

emanus: po me s’bukuro pak edhe mu se kam ngel ( natyre)
apo je me mendimin : natyre = verità

emaus :o nuk i kam me syzet ne regull :lol: :lol: :lol:
po e qesh me te miat me larte

as qe dua tja di fare se cfare thone te tjeret per mua ! per momentin nuk kam degjuar asnje fjale te keqe ! por edhe nese degjoj nuk e vras mendjen fare sepse e njoh veten time kush jame , familja e fisi gjthashtu keshtu qe " qente le te lehin , karvani te ece perpara " !

N`varet nga personat se qfar lidhje kam ?

Po per te lirenti nuk interesona shum se veq loj esht :smiley:

Kaloni Mir

pyetja nuk eshte bere vetem per te LIRENTI por ne pergjithesi ne ambientin ku ju jetoni ! klm

…deri para disa kohesh po, ndersa tani as qe me behet vone se cmendojne te cmendojne apo c’flasin te tjeret, madje e marr per konsiderate,sepse harxhojne kohen e tyre per te menduar apo folur per mua…thjeshte sme intereson me! keshtu duhet te veproja kohe me pare,sepse kam harxhuar shume nerva dhe kohe per te gjetur ne arsye pse ndodhte kur nuk kishte asnje shkak,nejse…kshu eshte kur te tjeret skane cte bejne e nuk shikojne punen e tyre. gjithsesi problemi tyre :slight_smile:

Mua me intereson te di se cflasin te tjeret per mua, ne kete menyre arrij te perzgjedh miqte e mi. Ne njefare menyre duhet te dish se flasin te tjeret, nuk duhet te jesh ne ajer, pastaj se sa i ve rendesi ketyre fjaleve eshte ceshtje me vete.

[b]Realisht nganjhere dua te di se qfare mendon ai-ajo per mua…

Edhe pse thashethemet nuk me interesojneë. Fundi i fundit une e di me mir se kush do tjeter se qfarë dhe kush jam.[/b]

emaus nuk mendoj se ja vlen te lodhesh trurin e te mendosh
se cfar thon te tjeret per ty
mos harrojm se esht pa punesi e madhe dhe disa njerez nuk kan
cfar te bejn hahaha te pershendes

Nganjeher me intereson e nganjeher hic ma mire se vec nervozohesh palidhje…se askush smendon mire per njeri tjetrin…

do ishte diçka e mire te mos e vrisnim mendjen se çfare
te tjeret thone per ne, por nuk duhet te harrojme qe ne
bejme nje jete shoqerore, qe çdo dite jemi te rrethuar
nga njerez qe dashur padashur do ndikojne ne jeten
tone, prandaj ne nje fare mase duhet te na interesoje.
te pakten keshtu mendoj une…

E kam nje person qe ndikon shume ne mua,shpesh ka ndikuar ne vendimet me te medha qe kam bere ne jete (ndikon per te mire)dhe mendimi i tij me intereson shum shume,mendimet e te tjereve i ndegjoj i mendoj por prap veproj me koken time