A keni kafshë shtëpiake?

Mendoj qe pak a shumë të gjithë mbajnë në shtëpitë e tyre kafshë apo shpend shtëpiake.

Shkruani cfarë kafshe apo shpendi keni në shtëpi, ose cfarë do të donit të kishit.

Unë kisha një mace, por tani nuk e kam, por mund të marr një lepur :smiley:

:slight_smile: sa sondash i veçantë

te kjo shpia ku banoj tani nuk kam asnje lloj kafshe, kurse te familja kam 1 mace :roll:

Lali ka nje macok 10 vjec dhe nje qen Husky 2 muajsh.

edhe un kam nje maçok per koke te maçokut
me duhet ta qoj te veterineri qe ta sterilizoj se eshte be mistrec
mju turret maceve ca si shum (i ka ngjare te zotit) :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Unë s’kam asnjë në shtëpi, lavdi Zotit.

O kapedan na shkrive fare me ate macokun… :smiley:

Eruhmatar, mos u gezo shume qe ske kafshe ti… se ndonjehere duhen ato…

Sot me tha nje shoqa ime se iku nga puna… punonte tek nje zonje qe kishte 13 mace dhe tre qen… :o

Vdiqa me tha, u lodha… prandaj ika…

Mua mire qe sme ra telefoni nga duart kur me tha 13 mace… sa moj sa i thashe?

Ca e ca jane te semure… ajo me mire te hapte nje kopesht zoologjik :wink:

:smiley: une kam nje qen…qe eshte rac ujku nga belgjika…nje mace gri…dhe dy papagaj te vegjel…vertete jane bela…mua sme del koha per te ushqyer veten time,jo po do nxjerr xhiro dhe qenin do ta ushqej do ta laj… :? kur i mora se kisha menduar ose me mire e kujtoja gje te lehte…por ste ben zemra me ti lesh ne rruge :cry: …me pak pune duan 2 papagajt,…ata te shkretet :frowning: vetem icik ushqim e uje duan…dhe ushqimi i tyre eshte me i liri nga te gjitheve te tjereve… :slight_smile:

KY ESHTE SHPIRTI IM I LOGEL…


UN KAM PAPAGAJ POR DUA TE MARR NJE QEN TE RACES SE SLITAVE VDES MBAROJ PER NJE QEN TE TILLE
PO NUK PO DI SI ME MUSH MENJEN PLAKES SE NUK I DO FARE NUK I SHEF DOT ME SY.
POR GJITHSESI KUR TE BLEJ SHPIN TIME DO TA GJEJ RDHE NJE QEN TE TILLE.

Kam nje mace qe thu ti eshte nja 30 kg. Po ta qethesh te ze lemeria e se njef gjalle, aq e vogel eshte.

Per momentin nuk kam por kam pasur me perpara nje mace :wink:
pse jo do me pelqente qe te kisha edhe ne te ardhmen :smiley:

Ca lloj mace eshte kjo? 30 kg :smiley: ? e madhe qenka :o

Emaus, eshte leshatore dhe duket si 30 Kg por e lehte eshte!

edhe un kam nje mace. e ka emrin milu’.

A haet kjo? :lol:
Sorry, shaka!

ka me shume mundesi qe te haj ajo :smiley: :smiley:
eshte e vogel po te kafshon sikur te ishte qen!

Si qen i vogel si ky ketu! lol

me sa kuptova un ti daku dpo te kesh gjithemon te drejt. :smiley:
gati ne te gjitha temat ti do thuash fjalen e fundit. EGOCENTRIST!!

Jo mi shoqe! Synimi im eshte ti fusim nje dore gallate dhe pa hatermbetje!
Une nuk jam EGOCENTRIST por EGONATYRALIST! :lol: :lol: :lol:

Nuk kam.Kam pasur zogj por kur te ngordhin te vjen keq

Lake marrin ndonje forumiste per ta rritur :lol: *:lol: