A mendoni ndonjehere per te nesermen?

Na tregoni pak o njerez a mendoni ndonjehere per te nesermen? (perfshire ketu c’do aspekt)…

A ju shqeteson e nesermja?

Nga cfare friksoheni me shume?

jo do kojshi qaty ma posht mendojne per neve :stuck_out_tongue: lool :smiley: shaka :smiley:

Kto kohet e fundit nuk po mendoj shum se koka po me dhem :S shendosh te jemi se te tjerat vine ngadale… :slight_smile:

Urime per temen!

Zakonisht evitoj të mendoj per te nesermen, por instiktivisht behen plane ne mendje!

Kush e paska hape kete teme kjo qe smendon fare:P

Une mendoj kur kame kohe:P

Ne fakt nuk dua te mendoj, nuk dua ta mbaje mendjen tek e nesermja se merzitem,

por cti bej vete vete mandja pa me pyetur.

Ncncncncnc gjithmone do gjeje dicka ky siper qe t’ia kpusi kot,ncncncncncc

shyqyre qe e ve ndonjehere trurin ne pune zotrote,te pakten mendon,hahahahhahahhaa

:rene:une mendoj shpesh per te nesermen ose me sakt eshte ai (mendimi) qe ma veshtirson diten kur jam ne pune apo ku do qe te jem … sepse nuk me pelqen e nesermja se nuk e di si do jete ndoshta ketu ka te bej dhe tipi im qe jam shume kureshtare ne pergjithesei , duke mos u larguar nga tema do t"iu kujtoja nje thenie mos mendo cfar ke ber por mendo cfar do te besh.nejse naten se iku ora me vrap …https://www.lirenti.com/images/smilies/cekan.gif

Ncncncncncnc

Faleminderit per komplimentin,

po vet sna je pergjigjur, mendon a s’mendon, apo ske mend fare:P

Sigurisht qe mendoj per te Nesermen

I trembem Faktit te shkolles : S

Njeriu realisht jeton te tashmen por mendon per te nesermen!

Mund te them se personalisht mendoj shume per te nesermen,sidomos kur behet fjale per ceshtje pune pasurie ect.

dhe besoj se eshte gabim deri diku,sepse njeriu duhet ta jetoj c’do moment,sepse duke punuar dhe menduar gjithmone per te nesermen,harrojme te sotmen,

Nje pjese te mire te viteve te mia,ja kam dedikuar shkolles,dhe tani punes,dhe pa dashur kam harruar veten time.

kjo absolutisht nuk eshte gje e mire,njeriu nuk duhet te jete i fiksuar pas punes,dhe te luftoj per te ardhmen sikur te ishin ditet e fundit te jetes,dhe nuk i mbetet me kohe!

njeriu duhet te jetoj se pari,te punoj,te jetoj serisht e pastaj te mendoj,sepse jeta eshte nje,dhe kur neser ti te jesh pasuruar,(sepse duke punuar patjeter pasurohesh)

nuk ka vlere asgje,sepse nuk do jesh ti sic je sot,per te shijuar pasurine,

prandaj i them vetes se pari,ju te gjitheve se dyti,jetoni te tashmen,dhe te ardhmen e mendoni me qetesi,jo ti perkushtoheni asaj.

po si nuk mendoj per te nesermen . …dhe jo vetem aq
kam nje plan tani qe do ma ndryshonte komplet te ardhmen …do i madhi ZOT e me realizohet .

Amin ishalla…

TE MENDOSH ESHTE E NATYRSHME POR ASNJERI NUK DIN CFAR NA SJELL E NESERMJA

Skam kohe te mendoje ngaqe mendoje shume:D

:rolleyes:…

Nuk mendoj per te nesermen, planifikoj per te nesermen , realizimet pastaj ja le ne dore te nesermes

…Keto kohe ndoshta me shume se sa duhet…dhe ndonjehere me frikson kjo e “neserme” se di pse

bash ka menoj kesh?

mendoj me shum per te sotshmen se sa per te nesermen, deri neser hy hyyy sa larg :stuck_out_tongue:

mendoj gjithmon per te nesermen,ja psh qepar po mendoja cf te vesh neser xhinse apo strece :stuck_out_tongue:

po mendoj qe neser kam termin dhe e morra vesh para 1 ore!