A vdes dashuria, apo ekziston edhe dashuria e perjetshme?

[b]Te shkruaj ty, qe ta lexosh edhe pse nuk njeh asnjerin prej nesh.
= Megjithate patjeter duhet te kesh dicka te perbashket, me ne te dy. Me siguri do kesh dashuruar ndonjehere.
Me siguri te ka rrahur zemra, me nje tjeter zemer ne te njejten kohe. Eshte shume e veshtire te gjesh te njejtin ritem, me zemren e dikujt tjeter, pasi ne bote ekzistojne miliona zemra.
Nese perputhen ritmet e dy zemrave, atehere kjo quhet dashuri. Keshtu jane perputhur ritmet e dy zemrave tona.
in ne te njejten kohe, edhe pse jane larg,
qeshin ne te njejten kohe, edhe kur nuk arrijne te shohin njehkohesisht, qajne ne te njejten kohe, edhe pse lotet nuk arrijne tja prekin njeri-tjetrit.
Me siguri do te kete ndodhur edhe ty, te mos flesh ndonje nate.Je ngritur dhe ke pare oren qe nuk degjon te levize.
Dhe mendja te ka shkuar vetem tek i njejti person, emrin e te cilit e sjell neper mend gjate gjithe dites, por edhe atehere kur mendon se gjithcka ka fjetur.
Ti nuk e di ende cfare eshte endrra??
Atehere ta themi ne.
Te duhesh ashtu sic duhemi ne te dy.
Te puthesh ashtu sic, dime te puthemi vetem ne te dy.
Te dish te ndjesh, vetem ashtu sic dime te ndjejme ne te dy.
Ne jemi dashuria me e bukur e kesaj bote.
Thone qe dashurite vdesin. Por dashuria jone eshte krejt ndryshe.
= Sa here qe ka pasur lekundje, cuditerisht ajo eshte bere edhe me e forte
Sa here qe kemi kujtuar, se dicka nuk shkon me nesh, kemi kuptuar
= se pa njeri-tjetrin nuk bejme dot.
Dashuria eshte nje enderr valle??
Jo, qenka nje perralle.
Sa bukur ta perjetosh ate.
Ne jemi dy zemra, qe jemi shnderruar ne nje.
Megjithate, perpara nesh kemi nje prove te veshtire.
Nje ndarje te detyruar, qe do ta vere ne prove dashurine tone.
Mendoni se dashurise sone do ti vije fundi??

A vdes dashuria, apo ekziston dhe dashuria e perjetshme.[/b]

Kjo pyetje me erdhi ne email, dhe une po ua drejtoj te gjithve, cila eshte pergjigjia juaj?

e lezetshme, Mendoj se “dashuria” nuk vdes, por shenderrohet :smiley:

besoj ose me mire shpresoj qe ekziston dashuria e perjetshme ajo qe te le pa gjume pa buk ajo qe ne parajse te dergon

zemra…organi simbol i dashurise , sepse eshte i vetmi organ i trupit tone qe reagon ndaj emocioneve qe perjetojme. rrahjet normale per nje person te rritur eshte 60/70 ne min,por…ajo fillon rreh shpejt kur personi qe dashurojm na afrohet, ndonjehere arrin edhe ne 100 pa e kuptuar dhe…nuk jemi me ne qe komandojme,eshte ajo!
ajo rreh edhe kur i/e dashuri/a iken larg…ajo vazhdon e rreh edhe kur dhimbja,zhgenjimi na pllakos shpirtin dhe…eshte perseri ajo qe komandon, jo ne! edhe kur brenda jemi te vdekur e fundit qe dorzohet eshte zemra,e cila na komandon gjer ne frymemarrjen tone te fundit…

mendoj se dashuria e perjetshme ekziston. :zemer:

mendoj dhe shpresoj se egsiston el amor enterno

Per mendimin tim dashuria nuk vdes egziston dashuria e perjetshme.

dashuria nuk mund te vdes pasi nuk ka lindur nonjehere…ajo thjeshte ka qene aty,pret qe ne ta gjejme apo ta lejojme te na gjej ajo ne.

Duke qene se ajo nuk ka lindur dhe nuk mund te vdes do te thote qe eshte e perjetshme.

Edhe une mendoj se shnderrohet por besoj se ekziston dhe dashuria e perjeteshme :smiley:

dashuria e perjetshme ekziston,une e besoj,

Dashuria e perjetshme egziston,por shum rall

dashuria e perjetshme ekziston…por do jete gjithmone ajo qe do te bej te vuash sepse nuk mund ta kesh prane…:frowning: dashuria nuk vdes,ajo shnderrohet ne respekt dhe perkujdesje…

Nuk ka dashuri te perjtshme…sepse asgje nuk eshte e perjetshme…si edhe vete egzistenca e njeriut qe nuk eshte…por egzistojne dashuri te medha…dhe shume te medha do thoja…qe vijne vetem njehere ne jete…sepse degjoj shume qe thone…se njeriu dashuron shume here…

nuk eshte e vertet,vetem njehere dashuron njeriu!..sepse vetem njehere mund te marresh frym…dhe te flasesh per dashurine…si magjine me te madhe te ndjere ndonjehere!..ku shpirti fluturon…dhe truri mpihet…

ka lind perpara nesh dhe vdes pas nesh …

po shume e vertete…jam shume dakort me ty…njeriu dashuron vetem njehere ne jete…dhe gjithmone e humb dashurine e vertete…ajo mbetet e perjetshme vetem ne mendimet dhe dhimbjen tende…:frowning:

jeton menoj…

Dashuria nuk vdes…vetem rritet brenda njeriut…mund te kete ulje-ngritje…por nuk besoj se keto luhatje mund te ndikojne ne dashuri…ose ne ndjenjat e njeriut…dashuria nese vjen ne jete…nuk ka vdekje…zvarritesh…bie…vrihesh…dhe prap triunfon…behet e madhe sa vete jeta!..

dashuria eshte si lulja ,nese nuk kujdesesh per te, qellon qe ta humbasesh ,ajo cka mbetet:: nje kujtim i bukur…

jeton vella jeton, e kam pa une eshte martuar ka bere dhe 2 kalamaq :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

hahahahaha…mire e ke.(y)ke thene fjale me vend(y)