Acer vjen me Laptop super të hollë, Aspire S13 (Video)

Acer shpreson të “marrë” popullaritetin e disa preje modeleve më të vlerësuara të laptopëve të hollë, sikurse ai i Dell XPS 13 dhe MacBook Air.

Për këtë, Acer e ka lansuar modelin e ri të laptopit të saj S 13, i cila peshon një dritë 1.14 kilogram dhe do të fillojë në një ofertë agresive prej vetëm 699 dollarëve, kur i njëjti të dalë në shitje në muajin maj.

S 13 është vetëm 0.57 inç i hollë dhe përdor skaje të prera mirë rreth me një touchpad që jep një pamje tejet elegante.

Dizajni i laptopit mbështjellet nga alumini, por me një litografi të veçantë për të siguruar cilësi dhe një kontroll të fortë.

Aspire S 13 do të mbështetet nga gjenerata e gjashtë e procesorëve të Intel, me opsionet Core i3, Core i5 apo Core i7 CPU. Laptopi vjen në cilësinë full HD IPS, me 8GB RAM dhe deri në 512GB SSD.

//youtu.be/mqsvVLANkZ0