Afrika - Zbulohen burime te medha uji

Shkencaret kanë zbuluar se Afrika, eshte siper nje rezervuari gjigand uji! Dhe te thuash qe eshte nje kontinent qe vuan thatesiren. Ne vijim eshte dhe harta ku tregohen burimet ujore nen Afrike.
Ne afrike jane mbi 300 milion njerez qe nuk kane uje te pishem!

Ajo qe ngelet eshte te gjenden sponsorizues per te shfrytezuar keto burime natyrore! Mendoni se do gjenden valle?

dhe pse nuk bejn diq per te hap ate gjigand po lejojn te vdesin njerzit nga etja c´fatkeqasi

Do zoti beda gjendet te shpetojn edhe ata te shkretit, se edhe ata njerz jane,
kur e mendon qe qenkin 300 milion njerz qe nuk paskin uje te pishem vertet te per te ardhur keq eshte, shifer e madhe qenka:o