Ai...Ajo..ose...Ata te Dy...

Ajo-Sytë mos ti pafsha!
Ai - Në fund të botës shkofsh!

Ajo-As në mendje mos të vafsha!
Ai -Për mua, kurrë mos ëndërrofsh!

Ajo-Merri të gjitha me vete!
Ai. -Dhe netët pa gjumë!

Ajo i tha – Zemër!
Ai - Të dua shumë!

Nuk kishte më fal,
As ceremoni!

Ajo e dashuronte!
Çmëndej për të, ai!..

hahahahaha sa e bukur!..:smiley:

ai se diti kurr… Ose me mire, e kuptoi atehere kur ishte teper vone… :frowning:

mos citoni posht kesaj teme…se nuk eshte ne chit-chat…eshte thjesht nje teme qe mund te shkruani poezi ose citate jo te beni muhabet…dhe kete vrejtje nuk e kam vetem per ty…por per te gjithe…

mos ma ktheni temen ne chit-chat ju lutem!..

aurora mire ke qen keto kohe fundit,
ne poezi nuk qenke keq,

Ajo i tha ku je
Ai ja ketu
Ajo po ku
Ai ne lokal
Ajo te pifte deqi ne bark
Ai ty ishalla
Ajo cfare thua
Ai more ato qe meritoje

Une bregu …… ti vala
Une zëri ……. ti fjala
Une kënga …… ti melodia
Une zemra …… ti implusi i rrahjeve te mia ……
Në kupën e lotëve…rrinte trishtimi…
Në kupën e ëndrrave ….rrinte gëzimi….
Në kupën e kujtimeve ….rrinte sekreti….
Në kupën e jetes….rrinte realiteti
Bukuria yte !!!
Per buzet e tua – perdor te Verteten
Per syt e tu – perdor gezimin
Per duart e tua – perdor sherbimin
Per vesht e tu – perdor durimin
Per zerin tend – perdor miresin
Per zemren tende – perdor dashurine…

…’‘Une bregu …… ti vala
Une zëri ……. ti fjala
Une kënga …… ti melodia
Une zemra …… ti implusi i rrahjeve te mia …’’

…une…ti…:slight_smile:

AI po shkoi,
AJO po ku,
AI ne kinema,
AJO me ke do shkosh,
AI me shoqet e mia,
AJO cfar thua ,
AI ato qe thashe,
AJO a keshtu na qenka,
AI çfare do te thuash,
AJO edhe une do dale me shoket e mi,
AI rri moj ne shtepi , :slight_smile:

Vorrei essere un’arpa
per sentir le tue mani
scorrere lente
sulle mie corde…
e delle note
amarne il suono.
Vorrei essere una rosa
stupire di colore
i tuoi occhi…
inebriarti
di profumo i sensi
e ammaliarti il cuore.
Vorrei essere un frutto…
vorrei che le tua bocca
mi mordesse piano
fino a gustarne
succo di dolcezza
ed amarne il sapore.
Vorrei essere stella cadente
nelle braccia tue…
esaudirei fiumi di pensieri.
Vorrei…
ma sono donna
amami così…
sotto il tuo cielo
su delicata polvere
di luna…

ai dhe ajo
une e dua
ajo me do

Une dhe ti…ti je jeta,zemra,shpirti,immmmmmmmm!..zemrush…cuni im i embel,i vogel…:smiley:

la tua voce e molte dolce,
mi fa sentire melio,
cuanto lo sento mi sento contento ,
ti vguardo ti sento la tua voce ,mifa diventare sereno,
se tu eri vicino te lo speigavo melio ,
se con la tua voce io mi diverto,
io non ti poso dire come io ti imagino,
come una fragula che e bela rosa , se lo meti in boca si cocula,
si scolie piano piano e lascia il sapore ,

                           ( cofedenziale)

" mi poi dire da che parte abiti, in balcani altraparte di adriatico"

o dio o dio, ca italishte :roll: :slight_smile:

po ku je qe sa tu t’lyp… Doku n’fb… (:

btw; Shkruani shqip se e dim qe dini gjuhe te huaja :smiley: (:

A ka mundesi te mos me citosh me?!..dhe eshte hera e fundit qe ta them…posto ku te duash,cfare te duash…por asgje qe te me citosh me mua…ok!..se ta kam bere disa here te qarte…

ok menefega un cazo , stai trancuilo non ti disturbo piu ,
non ho capio cuale motivo,:stuck_out_tongue: hai trovato , per rispondere in cuesta maniera,

Te marte ty me gjithe italishten tende…thjesht nuk me pelqejne komentet e tua…dhe meso te sillesh si njeri dhe te njohesh rregullat e komunikimit…dhe ato frazat qe ke perdorur nuk perdoren ne forum dhe njerezit e qytetruar nuk do ti perdornin kurr…

me sa di une jam munduar te sillem , sa me mire te jet e mundur, por une nuk e kuptoje , se cmunyre te sjelluri je mesuar ti, dhe kete une nuk mund ta di , do kisha deshire keto fjale ti shkruja ne privatcy, por ti e ke çaktivizuar dhe ke bere te pamundur,
por ti mesohu te pergjigjesh ne mynyre dipllomate,
menyra e te pergjigjurit drejtperdrejt shpeshher tregon se je person i pa deshiruar,
me vjen keq , qe e bere personale , te uroje gjith te mirat, AURORA

Menyra e te pergjigjurit drejt per drejt eshte fytyra e personave te ndershem thote populli…e ata qe flasin fshehur jane frikacak…

Nuk e mora personale…por e leme ketu biseden…nuk kam asgje me ty…po thjesht me te gjithe ketu…kur hapet nje teme flitet vetem per ate…dhe jo te behet muhabet…ketu eshte ceshtja…

Nuk e di…

Nuk e di perse nuk gjeja pergjigje.
Ndersa agimeve u perqafoja driten,
Diten doja ta puth,

Nuk e di…
Ndersa ecja,vrapoja a fluturoja qiellit tend,
Ethet me pushtonin dhe ne korik…!

Nuk e di…
Pse vala perhere perplaset ne shkemb,
As nuk e di ,perse dielli del diten,
Pse hena naten ben serenate,
Kete kurre se kuptova…

Nuk di cfare emri ti vendos…

Ti me quan perendi,
E une perhere Lis I larte,
Ti me thua drite,
E une I imi varg…
Ti me thua jete,
E une pa fjale ketu jam,

Nuk di …
Kush isha(nese isha )
nese jam (egzistoj ),
ku shkoj (nese di te eci )
ku arrij (nese me presin ),

asgje nuk di me siguri…

asgje…

Linda Fejzaj…

Më mjafton të jem në krahërorin tënd edhe pa folur asnjë fjalë…