Aksident I Rëndë Në Fier, Shuhet Familja

Aksidenti ka ndodhur ne afersi te fshatit Mollas te Fierit, ne aksin nacional Levan – Tepelene, rreth ores 22:15 minuta te mbremjes se te premtes. Automjeti me targa italiane, ne te cilin udhetonin 5 persona, anetare te familjes Ismaili, ka humbur kontrollin dhe ka dale nga rruga.

Bashkeshortet Pellumb dhe Anife Ismaili perkatesisht 55 dhe 52 vjec kane mbetur te vdekur ne vend dhe bashke me ta edhe dy djemte e tyre Arjani 23 vjec dhe Ismail Ismaili 28 vjec.

E plagosur rende ka mbetur bashkeshortja e njerit prej djemve Suela Ismaili, e cila eshte transportuar me urgjence ne spitalin rajonal te Fierit, ku ndodhet ne reanimacion. Familja Ismaili ishte duke udhetuar per ne banesen e saj ne fshatin Gorishove te rrethit Fier, pas nje vizite qe kishte kryer ne Permet tek disa te njohur.

Paraprakisht mendohet se, shpejtesia e larte e automjetit, kane edhe shkaku kryesor qe makina doli nga rruga.Drejtuesi nuk ka mundur dot te manovroje dhe ka dale nga rruga.

Cfarte thuah…iu prehte shpirti ne paqe.
Problemi me emigrantet eshte nje problem serioz se pothuaj cdo dite sheh lajme te tilla.
Faji eshte i rrugeve dhe i sinjalistikes por edhe shoferet qe qe ecin si te cmendur ne rruge te tilla kane nj pjese te mire te fajit.

Po ata i din rruget te ecin ngadal

rruga sh e mir ish , se tani ish ndertuar autostrada…ata po vinin nga permeti per vizit…do i ken kthyer nja ca dopio…gjithsesi , gjynah :(…4 veta nga nje familje , e per me teper te gjith e rinj :frowning:

Ajo rruge nuk i ka standartet e duhura labe…
Sinjalistika eshte zero me bisht… :frowning:

Ajo rruge nuk i ka standartet e duhura labe…
Sinjalistika eshte zero me bisht…

Fajin me te madh e ka pas shoferi, i cili nuk duhej te ecte aq shpejt.Kaq aksidente nuk kane ndodhur kur rruget ishin me gropa.E shikoni qe nje moment cmendurie injerit person vrau gjithe pjesen tjeter te familjes?

ehh tanii
te rrim e te gjejm kush e kish fajin rruga apo shoferi sja vlen…ca ndodhi ,ndodhi
uroj shum qe te tilla lajme te bejn qe te reflektojn si ata qe bejn rruget , dhe ata qe i japin makines…se pasojat jan fatale :frowning:

Per mendimin tim asfaltimi i rrugeve rrit aksidentet.Nje njeri qe ka mend kur udheton me familjen nuk duhet te konsumojë alkol.Fajin e kane pasur edhe te tjeret te cilet mund ta kene nxitur te pijë.

sa keq…cfare humbjeje…shkojne vuajne e sakrifikojne ne vend te huaj, e ate nje jave qe kthehen per pushime prane te afermeve te tyre humbin jeten…

. .Lexova cdo resht …Dhe mu renqeth mishi :frowning: …Te humbesh nje person dhe duket sikur te ka ren bota mbi kok . .Por te shuhet nje familje …Ska fjal ngushelluse przz . .Pfff cesht jetaa :frowning: …!!

Tragjedi do ta quaja :frowning: 1 familje te shuhet komplet.

Sa gjynaf per kete familjen! Plus gjendjes se keqe te rrugeve i shtohet dhe pija e shpejtesia :S