Allegri: Pato ka vetëm 21 vjet

Sulmuesi i Milanit, Alexandre Pato, u inkuadrua nga banka rezervë për ta fituar ndeshjen kundër Chievos, ndërsa shumëkush mendon se atij i jepet shumë pak minutazh nga trajneri Massimiliano Allegri.
“Pato po kthehet në nivelin e viteve të para në Itali. Ai ishte jashtë lojë për rreth dhjetë muaj në vitin 2010”.
“Kthimi në lojë nuk është i lehtë, para së gjithash në nivel psikik, sidomos edhe për faktin se ka shumë më tepër lojtar në ekip për dallim nga viti i kaluar”.“Njerëzit e harrojnë faktin se Alexandre ka vetëm 21 vjet, ai tash është shumë më i qetë, po del mirë nga lëndimi dhe punon shumë”, ka thënë Allegri për Radio Montecarlo.

po per tranjerte para ardhes te milanit pse nuk e kishin kaq problem moshen e patos ? mjaft mir i perballote ndeshjet. dhe duke qen se ishe 20 vj