Anelka do të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean

Nicolas Anelka raportohet se do të nënshkruajë vazhdim dyvjeçar të kontratës me Chelsean, e cila do ta mbajë atë në Londër deri në verën e vitit 2013.

Guardian shkruan se marrëveshja pritet të zbulohet pas finales së Kupës FA ndaj Portsmouthit që zhvillohet më 15 maj.

Bisedat në mes të Chelseat dhe agjentit të sulmuesit francez janë zhvilluar tashmë një kohë, me kontratën aktuale të Anelkas që skadon në fund të këtij sezoni.

31-vjeçari zbuloi më herët gjatë javës se Chelsea është ‘klubi i parë’ ku ai ishte ndjerë si në shtëpi.