Anonymous - Arrestohen 25 Hacker nga Interpol

Interpoli raporton se janë arrestuar 25 anëtarë të dyshuar të grupit ndërkombëtar të hakerëve Anonimus.
“Operacioni demaskimi” ishte ndërmarrë në disa qytet në Evropë dhe në Amerikën Latine, në bashkëpunim me policinë nga Argjentina, Kili, Kolumbia dhe Spanja.
Qindra pjesë të pajisjeve kompjuterike, telefona mobilë, kartela kreditore dhe para të gatshme, janë konfiskuar gjatë 40 bastisjeve në 15 qytete.

Të dyshuarit ishin të moshës 17 e 40 vjeçare.
Interpoli nuk e ka shpjeguar natyrën e lidhjes së dyshuar të tyre me grupin Anonimus, që është një lëvizje e organizuar ndërkombëtare e aktivistëve të Internetit. /rel/

Sa jan si keta …

Po dihet ajo pune,avash avash do te shkrihet fare ky grup,ky te fal FBI.

“You cannot arrest an idea,”

abdullah te keshilloj te nderrosh avatarin :lol: :lol:

PS: ata 25 te arrestuarit e gjeten nje vend pune ne shtet :mrgreen:

Nuk Kan Ardh akoma tek une :stuck_out_tongue:

Te gjithe Anonimus po punojne per qeverrit, qe i urrenin para disa kohesh!

ehh kush nuk e don “lekun” ?:smiley:

them se ka akoma njerez me ideal

Ideali kethehet ne interes kur vihet ne rrezik liria! gje qe po ndodh pothuajse me te gjithe ata qe jane kapur!

nuk po punojn te gjith jo… shumica jan ne duart e FBI vetem per faktin se psh. ish kreu i Lulzsec, Sabu ishte arrestuar ne flagranc nderkoh qe nuk u publikua asnje lajm, dhe kishin arritur ne nje marveshje me federalet qe Sabu te “shiste” antaret e tjer te Lulzsec, mirpo Anonymous nuk esht Lulzsec, dhe nuk ben shaka, un besoj 100% se nuk do shuhet kurr nga FBI sepse pervec antareve aktual, me mijra programues, webmaster, CEH etj i bashkohen grupit cdo jav, gje qe nuk e ndal dot FBI, sic thot dhe Anonymous
“Ata jan 1% kurse ne jemi 99% te tjer !”

Normale qe Lulzsec nuk mund te quhet Anonymous, pasi siç eshte thene Anonymous nuk eshte 1.
Dhe pse Anonymous nuk eshte nje grup hiearkik, nje qender referimi mendoj se e kane! Nese kjo qender “neutralizohet” apo FBI mbledh keta si “reklute”, ateher grupi dobesohet deri ne shkrirje.

Si keta Anonymous dalin perdit duke i perkrahur nuk e besoj se do te dobesohet por do te forcohet