Apple mund te prezantoj iPhone 5 ne Shtator

Thashethemet e fundit flasin per ate se Apple do ta prezantoje iPhone 5 ose “iPhone-n e ri” me 12 Shtator dhe leshimi ne treg do te behet me 25 me atij muaji. I njejti burim thote qe Apple do ta prezantoje edhe iPad Mini ne ate eveniment dhe per te shkuar edhe nje hap me perpara, edhe iPod Nano do te marre nje azhornim.

Duhet ta dime qe asnje nga keto informacione nuk eshte konfirmuar dhe qe i njejti burim tha se iPhone 5 mund te vije ne Tetor. iPhone i ri pritet te vije me LTE, ekran me te madh, port te ridizajnuar dhe mund te kete edhe NFC. Ka nje liste me iPhone-t e mundshem qe mund te vijne, por konsensusi duket qe po tregon se ne do te shohim nje iPhone me te gjate dhe me te holle se sa ai qe eshte aktualisht ne treg.