Aroma e duhur

Shpesh thuhet se menyra me e mire per te bere per vete nje mashkull eshte ajo qe ta “kapesh prej fyti”. Sigurisht nje prej taktikave me te perdorura dhe me te sigurta, por me shume se shija eshte nje nder 5 senset qe meriton me shume vemendje, nje mashkull mund ta besh per mund ta kapesh nga nuhatja. Shume studime kane treguar rendesine e nuhatjes ne zgjedhjen e partnerit, pa dyshim nje nder stimujt primare ne sensualitetin njerezor. Era e partnerit eshte nje element i rendesishem ne terheqje, permes nuhatjes mund te aktivizohet joshja, nje deshire ose nje pasion, ose ne rast te kundert mund te bllokoje motivimin erotik. Ndaj stimujve olfativ ne jemi mesuar te asocojme ndjenjat dhe emocionet, nje parfum i thjeshte mund te dhuroj nje gjalleri ose mund te ndezi deshiren. Por edhe ne kete rast meshkujt dhe femrat nuk jane njesoj, sensibiliteti olfativ eshte i ndryshem ne te dy sekset, kapaciteti per te dalluar aromat eshte me zhvilluar tek femrat sesa tek meshkujt.

Nese deshironi aroma klasike

Nese partneri juaj pelqen aromat tradicionale si uji i kolonjes, synoni ne esenca “luksoze” me jasemin ose vanilje, keto aroma do te ngacmojne nuhatjen e tij.

Nese deshironi te bini ne sy

Nese eshte nje tip qe deshiron te jete ne qender te vemendjes, atehere esencat sensuale dhe te fresketa bejne per ju. Parfumi i duhur duhet te kete perberje mente, mandarine, ose fruta ekzotike.

Nese eshte i apasionuar me aroma ekzotike

Nese partneri juaj eshte i terhequr nga tonalitete orientale, ngacmojeni ate me parfumin e duhur, eau de toilette me arome nga buqeta delikate.

Nese atij i pelqen e reja

Nese kuptoni se partnerit tuaj i pelqen te ndryshoje shpesh parfum, sipas modes se momentetit, atehere kete gje beni dhe ju. Spruconi ne lekuren tuaj eau de toilette me aroma te luleshtrydheve, arre moskat jane nder esencat e reja te ketij sezoni

Aroma e duhur eshte thjesht ajo e trupit…dhe c’do trup ndryshon nga tjetri…kjo e bene personin te vecant…e me mire se ajo arom nuk gjendet askund…

i imi pelqente vetem eren e trupit tim cuditerisht nuk i pelqente parfumet sepse dhe ne pav se mua me pelq shume parfumet ,mendoj se kemi nje arome karakteristike dhe nga nje studim kam lexuar qe meshkuj i terheq me shume era e trupit te vete femres sepse clirohen disa ferrorhormone .shume interesante

hahahaha kush i yti moj xhan?..:stuck_out_tongue:

aroma perfekte sipas meje…eshte ajo pas dushit…e nese qendron gjate…eshte aroma me e mire qe mund te kete njeriu…natyralitet

ishi im e kisha fjalen pse ckuptove ti hahaha edhe mua me pelq aroma pas dushit vecanerisht aromat e lehta :smiley:

e kuptova e kuptova,e me vjen keq qe i perket te kaluares…e persa i perket temes…edhe mua aromat e lehta…psh me vanilje,ose arom frutash…ka shume…arom mjalti me qumesht…o zot kjo eshte vertet shume e mire!..

po shume e mire per momentin perdor flora by gucci dhe channel chance:D

Te lutem jo reklama :stuck_out_tongue:

ke inat ti se una mbaj ere te mireeeeeeeeeeeeeee,e pse hyne ne pune grash se marr vesh :smiley:

pse grua je ti me? jo vajze? ouu se dija prandaj… :bambam:

po grua jam mo ,tani qe e more vesh mos na u fut me ne muhb:cekan:

jo joo… vazhdoni ju se kte pune keni :bambam:

armani code

beyonce-heat me pelqen shume

plasen cikollatat dhe ketej

Keto kohe po perdor Pure Blanca (y)…shuuuuuume i mire!

Aromat jane individuale…por une realisht adhuroj c’do arom te mire…i jam rikthyer nje arome te hershme “Escada Oqean”…sa here ndjej aromen e ketij parufmi…me valviten mijra mendime…dhe e nuhas me nje etje te cmendur!!!

Te gjitha bletet prodhojne mjalt dhe mjalti nje arome ka por ato nuk e ngaterrojne kosheren eshte aroma ajo qe i dallon Zoti i krijoi njerezit me arome njriu jo parfumi mjafton te jesh i paster