Arome e larget

[b]Arome e larget

Me kollitesh para nje dritareje te veshur me petkun e nje lageshtie te sfilitur;kthen koken papritur…
Pse me shikon?
Mos valle gishterinjte e duarve te tua kerkojne amshim ne lotet e mi?..,
Ndjej nje keputje ,nje dritherime ,nje hap kalerues te nje kaloresi pa petkun e arte ;veshtroj lageshtine e kollitjes sate qe bie furishem ne nje dysheme te zbutur me balten e shpirtit tim, pres nje agim qe venitet pa dale akoma,pres nje grimce qe me gezon me ndrojtjen e nje te verbuari afroj fytyren time ne nje oborr pa peme,mbeshtes lagunen e syve te mi ne nje fushe pa gjelberim,…,
Te kerkoj ca pika lot te me mbulojne rrobat qe jane thare nga nje pritje e hapit qe sbehet kurre,…
me duket se po ngrij,…ngre syte nga nje hene qe me veshtron me syte e nje femije lakmues,e pyes ?
KU DUHET MBESHTETUR NJE LOT I HUMBUR ?..
KU MUND TE GJEJE PREHJE NJE SHPIRT I KTHYER NGA MEKATI I DASHURISE NE VEGIM?..
Por …asgje ,vetem ndjej hapin e nje rruge qe ska te sosur ne qelizat e nje trupi qe mbijeton per nje dashuri te lagur me syte e nje te verbuari nga zjarri i kohes se amshuar…

Ju pershendes me kete tekst te bukur une Leone[/b]

Urime Leone.

Shume fantastike. Mua më pëlqeu shumë.

Pres edhe të tjera që ti lexoj, po jo kaq trishtuese, se kemi edhe festat tani dhe duhet të jemi të gëzuar :smiley:

Leone e lexova me shume vemendje keto fjal te dala nga zemra.
Ke shume komplimenta nga ana ime per kete qe ke shkruajtur
Vertet shume shume e bukur e te uroj qe ne jet te kesh perher pran personin e zemres tende

shume e bukur por edhe shume e trishtueshme gjithashtu megjithate RESPEKTE SHOKU

I lexova me vemendje disa shkrimet e tuja, vertet te mrekullueshme, dhe nje pik nostalgjie dhe trishtim qe hyn te bejn pjese ne historit e dashuris dhe te jetes, vazhdoni keshtu!

Vargje te bukura, dhe sh domethenese, per dike qe ka perjetuar te tille histori…

Dashuria eshte vuajtje kur nuk te kthehet, dhe gezim kur e ke…
Eshte me e mencura e marrezive:
Nje hidherim qe mund te mbyse, nje embelsi qe mund te sheroje.