Babai rreh vajzen ne mes te Universitetit

Nje ngjarje e pa precedent ndodhi para disa ditesh ne ambientet e Universitetit Aleksander Xhuvani ne Elbasan.

Babai pret sa vajza e tij mbaroi mesimin dhe sa po perballen, ai fillon dhe e gjuan me shpulla vajzen e vet, sepse kishte disa dite qe nuk kontaktonte me te.
Vajza kishte qen e zemeruar me te atin, se ai ushtronte dhune mbi te, dhe ne shenje proteste vendosi te mos hapte aparatin celular.
Por ky veprim e nxehu jashte mase babain e saj, sa ai shkoi ne shkolle dhe ne sy te te gjithe studenteve e pedagogeve duke humbur cfare do lloj llogjike, filloi te ushtronte dhune mbi bijen e vet, ne nje moment vajza arriti ti shpetonte te atit, duke u larguar me vrap, por ai rendi menjehere pas saj, duke shkaktuar nje skene sa komike aq edhe dramatike.
Studente dhe pedagoge qe ishin prezent ne ngjarje lajmeruan policine, te cilet arrestuan babain agresor ne flagrance.

Ahh mentaliteti dhe “injoranca” Shqiptare asnje nje here sdo te zeme mend ne,nuk arrij ta kuptoje nje gje te tille, me duket skandaloze.

kjo gje vetem sa na kujton dhe nje here kulturen qe ka shqiptari.
nuk arrijne dot te behen njerez. gjeja qe shqiptari di te beje me mire eshte te ushtroje dhune dhe nuk pyet per pasojat dhe vendin ku e zhvillon kete dhune.

Komplet dakort me ato qe thot Kliton.

kulmi.injoranza ne shqiperi i kalon kufinjt e asaj qe mendojm ne. prinderit edhe pse femija arrin ne nje moshe madhore ku vendimet mund ti marin vete, ndihen PADRON per gjithcka.urojm shum qe ky mentalitet te ndryshoi shpejt edhe pse esht e veshtir se dhe te rinjte po me ate fryme po rriten.

ju lutem pse thoni mentaliteti dhe kultura e shqiptareve .Une them se cdo popull te tille derra sepse keta njerez smund te quhen ndryshe dhe jo me nje xhest te tille te perfaqsojme te tere shqiptaret .Ne si popull shquhemi per njerez vertet gjaknxehte po jo pa kulture .

Edhe njehere po shkruaj o zot sa keq me vjen kur lexoj ato qe ne themi per veten te shash veten tende per hicgje nuk me duket me vend .Kudo ndodhin te tilla incidente por nuk kam pare dhe degjuar te pergjithesojne te tere popullin. Une ketu ku jam krenohem se jam nga Shqiperia dhe qe kemi tradita dhe zakone qe shumica e popujve duan ti kene. por ju qe shkruani jeni shume te rinj por besoj se ju vjen mire kur tregoni familjen tuaj dhe se sa te lidhur jeni me njeri tjetrin dhe them se kjo ju ben krenar dhe nuk ju duket injorance apo mungese kulture.JU PERSHENDES TE GJITHEVE QE KENI SHKRUAJTUR.