Barsaleta Te Ndryshme

Zihen dy djem, i pari i thotë të dytit:

 • Babai im është më i mirë se i yti!

 • Nuk është, babai im është më i mirë!

 • Epo, mami im është më i mirë se jotja!

 • E di, edhe babai im e thotë këtë!

Arsimtari i fizikës i pyet nxënësat prej nga e ka prejardhjen energjija
elektrike një nxënës e ngrit dorën dhe thot:energjija elektrike e ka
prejardhjen nga kopshti zeologjik arsimtari i thot nga te erdhi ky
mendim aj pergjigjeto sa her qe ndalet rryma babai im thot a e ndalen ata majmunat a.

I thote djeli babit; - o ba, me jep 500 lek babi: - sa ore,400? po ci do 300 lek ti? na 200 lek dhe me kthe 100 lek

Nje
lepurush ishte ulur ne nje lokal dhe dhe po pinte birre.Aty kalon
Ariu,dhe e pyet,Hej o lepur ca po bene?Hic mërr jaho po pi Birre,Ti po
ma pe Luanin i thuaj qe te mos duket ketej se do ta shqyej,do ta vdes
fare.Iken Ariu.Vjen Dhelpra dhe lepurushi po te njejtin muhabet…Ariu dhe Dhelpra shqetesohen dhe ia tregojne L…uanit.
Vjen Luani dhe i thote :
Hë mo lepur si e ke hallin…?..Hic mërr jahopo pi ka nje birre e po kepus ka nonji budallalik.

Një vajze e bukur bën autostop.
Ndalon një Prift edhe e merr.
Pas 4 km prifti i ve doren tek kemba vajzes edhe vajza i thote: Prift Doreshkrimi i IV i Ianit ?!!
Pas 4 Km prape prifti ve doren edhe vajza prape: Prift doreshkrimi i IV i Ianit ?!!
Zbret vajza pas disa minutash edhe e pershendet priftin .Prifti vete direkt ne shpi edhe lexon biblen Doreshkrimi i IV i Ianit:
Djalosh, Je Ne Rrugen E Mire

Nje dite Jezusi mbledh te gjithe fshatin ku ai jetonte dhe i
thote…kush nuk ka bere asnje mekat le te hedhe nje gur ketu
tek kjo viza qe kam bere une. Nderkohe ne ate moment nga qielli bie nje
Meteorite ne toke. Jezusi ngre koken lart dhe thote… O ATI IM…
po rri urte o burr i dheut se nuk te pyeti njeri ty.

Rrapushi ishte ne hotel ne Angli, merr ne telefon servisin e dhomes:

 • ‘TU TI TU TU TU TU.’ thote.,

Punonjesit e hotelit ipo perpiqeshin se çthoshte klienti, Derguan lajm andej kendej se çdo te
thote. Me ne fund gjeten nje perkthyes ne Ambasaden shqiptare i cili e perktheu:

Rrapushi me Ramushin ishin zjarrefikes. Ne nje ndertese te larte kishte rene zjarr, Shkallet
ishin te prishura si ndodh gjithmone ne Shqiperi. Rrapua i ngjiti shkallet me nje vrap dhe filloi
te shpetonte femijet qe kishin mbetur nen zjarr. Rrapua i hidhte qe lart Ramua i priste poshte.
Nje femije, 2, 3, 4 i pesti isht…e jevg, E hodhi Rrapua, se priti Ramua…nejse vazhduan…Rrapua
hidh Ramua prit e ler menjane…Prape rradha tek nje jevg, Ramua prape vuri duart ne bel,
se priti…prape cope cope femija ne asfalt…Ramua bertet qe poshte.

 • O Rrapo mos humb kohen kot me keta te djegurit…

Nje burre e nje grua ne procesin e divorcimit, diskutoje se kujt do ti ngele femija.

Gruaja hidhet e thote:

 • Gjykates i nderuar, une e linda femijen me dhimbje e mundime, keshtu qe ai duhet te me ngele mua.

Pyet gjykatesi burrin:

 • Po ti cfate ke per te thene.

Burri u mendua ca dhe avash avash tha:

 • Gjykates i nderua…r, nese une fus monedhe ne nje makine pijesh dhe me
  del nje kanace Coca Cola, e kujt eshte kanacja, e imja apo e makines :lol:

Tre zezake takuan zotin ne shkretetire.I thote zoti meqe po ju shikoj qe po vuani do t’ju plotesoj nje deshire secilit.

I pari i thote te lutem o zot me bej te bardhe.

Edhe i dyti te njejten deshire.

kurse i treti i tha :ktheji prape te zinj ata dy te paret sic ishin

Gjyshi
filloi t’i tregonte nje histori, qe i kishte ndodhur ne lufte me
gjermanet niperve. Dhe filloi: - Ishim te rrethuar, dhe na kapen
gjermanet, na zune rob. Duke ndenjur aty ne mes te bores pa ngrene fare
vjen nje gjerman dhe na jep nje ultimatum, qe ose do na kapnin nga
mbrapa(e kuptoni vete) ose do na vrisnin…
Vazhdo…i duke treguar historine pa jua treguar niperve se si kishte
vepruar ai vete. Niperit kurioze e pyesin: - O gjyshi po ti si veprove?
Gjyshi: - Edhe mua me vrane te keqen gjyshi.

Pyet mesuesja nxenesit:
Nëse dikush nga ju e konsideron veten budalla,le të ngritet ne këmbë.
Ne fillim askush prej nxenesve nuk ngritet. Pas pes minutash,derisa ne klase mbreteronte qetësi relative, ne këmbë ngritet Toni.
Mesuesja e pyeti: Çka toni? ti veten e konsideron budalla?
Jo moj, por me erdh keq kur te shihja vetëm ty te ngritur ne këmbë!!!

-Doktor,doktor,me dhembin shume shpatullat!
Doktori thote:
-Ju keni nevoje per me shume diell…
Pacienti hapi syte i cuditur:
-Doktor,jeni i sigurte per kete po thua?
"doktori -Po ti mua do me mesosh qe kam 30 vjet mjek…
-Po une…kam 30 vjet roje plazhi…

1her 1cun shkon ne spital per te ber analizat dhe aty sheh 1 femi duke qar dhe e pyet pse qan ai i thot me tha vellai per te ber analizat e gjakut do te presin gishtin.kur iken ky cuni vogel sheh kete duke qar dhe e pyet po ti pse po qan ai i thot po un qe do bej analizat e urines…

aauuuuu :eek::eek: hahahah:mad:

Shume te forta qekan te gjitha…:hahaha:

Nje dite nje Italian duhej te nisej per ne aeroport po kishte vetem 5 minuta kohe per te aritur… i pyet te gjithe taksixhinjte me radhe asnjeri nuk i garantoi ta shpinte ne aeroport per 5 minuta po i thone qe eshte nje shqiptar ketu ai te shpie per 5 minuta… Aman i thote ky Italiani ku eshte se nuk pyes sa para do Vjen ky shqiptari “hip i thote Italianit” me 150 km/h
shqiptari sa ndizej semafori i kuq i jepte gaz me shume . Ore i thote ky Italiani kush te ka mesuar te ngasesh makine ty. “Vellai i thote ky shqiptari” kur pa pritur ndizet semafori jeshil shqiptari freno gozhde… Cfare ben mer i thote Italiani pse nuk iken "Jo ore po sikur te kaloje vellai nga krahu tjeter.

Nje dite nje Italian duhej te nisej per ne aeroport po kishte vetem 5 minuta kohe per te aritur… i pyet te gjithe taksixhinjte me radhe asnjeri nuk i garantoi ta shpinte ne aeroport per 5 minuta po i thone qe eshte nje shqiptar ketu ai te shpie per 5 minuta… Aman i thote ky Italiani ku eshte se nuk pyes sa para do Vjen ky shqiptari “hip i thote Italianit” me 150 km/h
shqiptari sa ndizej semafori i kuq i jepte gaz me shume . Ore i thote ky Italiani kush te ka mesuar te ngasesh makine ty. “Vellai i thote ky shqiptari” kur pa pritur ndizet semafori jeshil shqiptari freno gozhde… Cfare ben mer i thote Italiani pse nuk iken "Jo ore po sikur te kaloje vellai nga krahu tjeter.

Nje grua me femijen shkojne ne farmac dhe blejne ilace, para se te iknin farmacistja gjithe miresjellje i jep 1 lepirse femijes, mamaja e femijes i thot - puthe teten se te dha lepirese. jo i thot ky. pse i thot mami . -" SE KUR E PUTHI BABI DJE AJO JA HODHI ME SHPULLE "

ishte jnehere nje plak dhe nje plake. plaka bleu nje makineri per te mjele lopen. nje dite plaka u largua nga shtepia the i la plakut porosi te milte lopet. plaku i moli lopet the makineria ju duk interesante the vendosi ta provoje per vete ne organi i tij. plaku per nja 10 minuta u ndjeh mire por makineria po beheshe e pa durueshme dhe plaku vendosi te mare plaken ne telefon.
P:“plake si ndalohet kjo vegla moj?”
Pl:“lere lere se mer 2 litra the shuhet vete”