Berlusconi lancon baby-Milan

“Nuk do te marrim me lojtare mbi 30 vjec, edhe per arsyen se ata paguhen shume. Do te perqendrohemi tek ata qe jane nen 23 vjec”.

Duke folur me Umberto Bossi dhe deputetin tjeter milanist Daniele Marantelli, kryeministri Berlusconi ben pak a shume te qarta strategjite e merkatos se ekipit te tij. Duke bere natyrisht mire llogarite.

“Shume mire jane te rinjte, e forte, ne gjendje qe te perballojne sfidat e radhes”, sugjeron Marantelli. Te njejtin mendim ka edhe kryeministri duke folur me pas per marrjen e mbrojtesit Thiago Silva dhe duke u perqendruar te hipotezat e nje mesfushori te ri.

kete vit milani do jet shum dobet , me keto lojtar qe ka ne dispozicion

Ka ran fare milani