Bota qe do doje te kishe

Jeten duhet ta presim me te mirat edhe te keqijat e saj!
Keqijat??
Sa te afte do te ishim ti perballonim keto te keqija, ne nje zhargon te larmishem: Vuatje, zhgenjim, lot & ndarje!! Thone...se njeriu eshte me i forte se cdo gje, eshte e vertete por...situatat e veshtira ne te cilat ndodhemi na bejne te mos ndjejme as nje fije shprese qe...neser do vije : Nje dite tjeter!! Kujtimet e bukura, jane ato...qe te vrasin me shume se cdo gje. Humbja e nje personi shume te dashur per ne...eshte gjeja me e keqe qe mund ti ndodhe nje njeriu! Ta shikosh edhe…ateher
kur e di qe s`eshte me i yti, te enderrosh per te…si ne film:
Ta ndjesh veten Hirushe ne endrra dhe ai princi yt i kalter!!
Sa keq…qe kjo eshte thjesht nje enderr sepse…kur zgjohesh
ne mengjes ato mendime jane zhdukur ne labirinte te pafundme!
Kjo…do doja te kishte qene Bota ime…
Sa keq, qe kjo Bote do mbetet vetem ne endrrat e mia!

po bota jote …?

Bota ime?..mmmmm

Si te gjithe edhe une…enderroj ndonjehere me sy hapur…hahahaha

pak a shume ne jeten time nuk eshte se ka ndonje mangesi te cilen do doja ta ndryshoja…por qe ta permirsoj…pa tjeter kjo eshte ne doren e gjithsecilit…ne fund te fundit ky eshte qellimi…sepse per ta ndryshuar e pa mundur…ama per ta permirsuar absolutisht qe po…

Do doja psh…nje shtepi buze te vogel dhe te kendeshme,nje nje breg deti te larget dhe te pa njohur…pa shume njerez verdall…te jetoja vetem une dhe njeriu im i shtrenjt…shpirtin tim

te zgjohesha c’do mengjes dhe te adhuroja diellin dhe dallget e detit qe valezohen ne shkemb…te dilja ne ate ballkonin e paster dhe te madhe…te shijoja nje mengjes te kendshem dhe te adhuroja qetesine qe vetem deti di te ta dhuroj…

pastaj…pasdite…te ulesha diku…dhe nen stilolaps dhe nje fletore te shkruaja pa fund…te degjoja muzik…cicerimen e zogjeve…dhe flladin e ngrohte te eres…

Kjo eshte ajo c’ka me pelqen me shume…qetesia…lumturia…dhe pa dyshim…njeriun e zemres prane…mashkullin e jetes…hahahahaha dhe pas kesaj…nje bebush nuk do ishte keq…hahahaha te zbukuronte gjithe horizontin dhe te shtonte jeten e te dyve!..

kisha pas qef me kon n’Hawai ka jetoj, larg fjalve, larg njerzve qe si t’zgjohen n’mengjes, n’vend qe me pi 1 macchiato e mi qel synat per veti, thojn “dul ky”, “erdh kjo”… Larg cdo seni qe ta lodh trunin e ta prish diten! Thjesht me jetu jeten qysh i ka hije! (:

uaa un e paskam shkr kte… sa ka ndryshuar bota ime ktu e para 2 vjetesh ahahahaha…
jeta qe un dua te kem…eshte…shum e thjesht…dua te kem nje jet shum aktive…qoft dhe me gjera modeste…ama te ma mbushtnin diten plottttttttttt…e urrej ne max monotonin…
dua cdo dit te mesoj , shikoj , degjoj dicka te re…
dhe kjo esht ajo qe dua…nje bot te zhurmshme…plot gjalleri…jet…

ahahhahahaha prite prit sa do ndryshosh…se ne dy vite ke bere kaq ndryshime…mendo me vone…keshtu eshte njeriu motra…gjithe jeten ne eksplorim te gjerave te reja…dhe nryshimet jane pa dyshim super te medha…

jo ne fakt , perher e kam pas deshiren e mbytjes se monotonis…dhe ter ato qe kam permend pak me siper…
vetem se…si adoleshente qe isha para dy vjetesh,vija ne plan te par te tjera gjera ahaha…

nrm qe njerzit ndryshojn…cdo dit nga pak…qoft per mir apo per keq…ama thelbi ngelet po ai… :slight_smile:

E cuditshme se si funksionon truri i njeriut…

Kam pare nje dokumentar…qe fliste per personat qe pesojne trauma…aksidente…qe per arsye te forta pesojne humbje te kujteses…

dhe aty fliste per nje vajze qe pesoi aksident dhe humbi kujtesen…pa varsisht se nuk kujtonte asgje nga e kaluara…ajo ndiqte te njetat metoda te te vepruarit sic i bente dikur…

te njetat sjellie…te njetat deshira…pra dua te them motra…se sa do njeriu te ndryshoj ne jete…mire e the…thelbi mbetet serisht ai…asgje nuk do mund ta ndryshonte…as humbja e kujteses…as ndikimi i personave qe na rrethojne…apo as mosha…qe ndryshon vit pas viti…

njeriu i mbron ne cfare do lloj forme idealet e tij…ato per te cilen eshte krijuar…te qenit vetvetja…pa varsisht rrethanave qe gjithsecili detyrohet te ndjeki ne jete…prap duhet qe ne shpirt te jesh po i njeti njeri…sepse dhe te duash…nuk bene dot ndryshe…

…esht plotesisht e drejt ajo qe po thua…
truri i njeriut nga 100% , vetem 5% e tij eshte zbuluar… e ne kte kuader…shum situata te kti tipi ngelen pa pergjigje…thjesht me pergjigje intuitive…
por sic dhe ti kte shembullin qe pas humbjes se kujteses bente po te njejtat gjera…dhe nje tjeter…pas humbjes se kujteses…kishte filluar te pikturonte …gje qe se kishte ber kurrrrrr me par… kjo demostron dhe njeher qe natyra njerezore eshte shuuuum komplekse
dashur pa dashur u futem ne nje tjeter teme ahahaha…

hahahahahahha te behemi bashke une dhe ti…e mos ta kthejme temen si dime vete?..bahhhhhhh e pa mundur hahahahahha

shum thjesht, pa fjalca! (:

hahahaha po pra…i shkreti forum thuaj !

hahahahhaha ku je me qe ra fjala?..

hahahahaha…ne boten time :stuck_out_tongue:

Kjo qe kam…mbase nuk eshte totalisht e kompletuar…por me pelqen…

Nje bote ku gjumin ta komandoje me telekomande :stuck_out_tongue: w

…Ueeeee pse une e kam shkruar… kete nje vit me pare?..:o fillova te ndihem pesimiste…kot qe enderroj se mbeten vetem skic :’(