Braktis dasmen dhe iken me shoferin e limuzines!

[b]TRIESTE - Braktis dasmen me shoferin e makines dhe i dergon dhenderrit nje SMS: “Më vjen keq, por zemra ime më shpie në nje vend tjetër.”

Teksti origjinal: “Mi dispiace, ma il cuore mi porta da un’altra parte”[/b]

Pas PO-se dhe betimit ne Kishe dhe pasi kishin shkrepur fotot ne ambjente te ndryshme, me pretekstin qe nusja do ikte te nderronte fustanin, ajo nuk u kthye me, por vetem nje sms ne telefonin e dhenderrit.

Ka ndodhur të shtunën e kaluar në Trieste. Dhenderri komenton: “Të paktën të mund të kishte menduar me perpara se: do të kishim kursyer të gjithë 'keto para” shton i dëshpëruar. Ajo u largua me shoferin e makines, i cili ishte shok i dhenderrit.

Cfare mendoni per kete gjest? Si do te ndiheshit nqs do ju kishte ndodhur ju nje gje e tille?

ReniX Per Lirenti.com 2009

epo keto jane femrat nuke duhet te keshe besime te femrat :ciao:

Pse te meshkujt duhet te kesh besim?!
Te pakten ajo i tregoi te verteten, nderkohe qe mund t’i kishte mbajtur te 2.
Gjithsesi, nuk eshte nje veprim i bukur. I shkreti dhender.
Thone qe nuk mund te flasesh per dicka pa e provuar, prandaj mund te them vetem qe do ndihesha shume keq.

Faktikish femrat…spo vlas mo per to se…:shock: nje gjest shume i keq i nuses,dhe pastaj i shoferit qe e paska pasur dhe shok dhendrin,mendoj se keto gjera ne shoqeri nuk jane normale them une,pastaj gjeja e fundit dhe leket e gjerat e tjera,pse duhet ta kishte cuar punen deri ne martese dhe pastaj te merrte nje veprim te tille,shume keq.

kliton shoferi nuke ka asnje fai fain e ka nusia eshte i lodhur dhendri …po ne itali nuke eshte shume probleme keto gjera jane te perdicme ketu. po gjithemone e ka fain femra…:ciao:

nje veprim jo i mire pasi nuk duket momenti i pershtatshem per ta lene nusja. pastaj dhe me e keqja eshte me shokun e dhendrit. :frowning:

Mire mire dokort jam me ty,po shoku me nusen e shokut sikur nuk shkon mor burr sado i madh te jete emancipimi,une personalisht te isha ne vend te shoferit sdo ja kisha lejuar vetes nje gje te tille,nuk e di mendimi im.

Puna ishte se me pare kjo nusja i kishe kerkuar dhenderrit qe makinen qe do hipi ta ngasi “filani” per kete tipin :slight_smile: keta te dy lunain calceto bashke. Pra ka pasur shume gjera dhe me perpara.

U bem si ato grat qe merren me thashetheme!

ëëë shoferi me nusen me nje fjale kishin ëëëëëëë:dashuria::zemer: me kohe :slight_smile:

njeriu kur nuk e provon ose kur nuk i ndodh ska pse te foli kot per ket ceshtje Do Te kisha shum qef ta provoja njeher ose te me ndodhte njeher si do kisha reaguar ?

Pse, cfare kane femrat, qe te paskan lene me kaq shume…???:smiley:
Mos harro qe eshte shprehja: “Mos i fut te gjithe ne nje thes”. Pra nuk mund te flasesh njesoj per te gjitha femrat. Dihet qe ka shume femra si ato qe nenkupton ti, po nuk do te thote qe me kete mund t’i permbledhesh te gjitha ne nje.

Jo me vejn keq skam asnje gje kundra femrave as si kam shajt as skam thene gje,:D,biles kam respekt maksimal per to,pa to jeta e nje mashkulli sdo te kishte kuptim,por sdoja te thoja gje se e dija qe femrat hidhen per dicka te vogel ne reagim,pa i thene gje dhe ja…:D(shaka)

po Nusja ka pas 1 arsye qe e ka len dhendrrin ashtu mbase nuk kan qen vetem parat …kuptohet

Sigurisht qe do kundershtojme, se nuk kemi arsye te pranojme per veten gjera qe nuk jane te verteta. :smiley:
1 pyetje: Kur thua qe nuk kam asgje kunder femrave, as nuk i ke shajt e as nuk ke thene gje, atehere pse me lart u shprehe: “Faktikish femrat…spo vlas mo per to se…8-O” :smiley:

menodj se femra ka pas arsye ehehehheeh

e ka then klitoni kete se femrat jan mendjemedha ,mund te luajn aktoren mjaft mir kur beht fjal per djemte , dhe merren shum me thashetheme .

hahhaa paska marr shperblim te mir shoferi hahaha