C'do te benit nese dikush qe...

C’do te benit nese dikush qe i besoni shume
dhe e keni shume per zemer do tua punoje
pas kraheve?!

hmm :wink:

sikur te ndodhte kjo, e para sigurisht qe do ngelesha shume i zhgenjyer dhe ai sdo meritonte me asgje lloj respekti,
nuk do te isha perpjekur per tu hakmarre, por nqs rasti do dilte nuk do e lija te shpetonte. :twisted:

Ne fakt mua keshtu ma kane bere para ca kohesh po ska gje
se toka rrotullohet dhe gjithcka vjen ne doren e atyre qe e kane pesurar…
Veq mos me ardhte ai rast…

nqs do mendimin tim, ti mos e mendo fare … mos i jep rendesi,
keshtu ai fyhet vetevetiu :ok:
dhe rasti heret a vone do dali dhe nqs ti nuk e kerkon…
kalofsh mire dhe ske pse merzitesh :pir:

As qe e vras mendjen po them se do me ngeli merak
pa ja kthyer…flm

Aldy, eshte e veshtire dhe ndihesh shume keq kur dikush ta punon prapa kraheve,
dhe aq me teper kur eshte dikush qe i ke besim.

E di qe eshte e veshtire per tu bere keshilla ime, por mendoj qe te mos mundohesh te hakmerresh.
Mundohu te mos i japesh shume rendesi asaj qe te ka bere, dhe te mos ta urresh, te gjithe njerez jemi
dhe bejme gabime, dhe ndonjehere shume te medha dhe lendojme me dashje ose pa dashje.

Besoj se do vije casti kur ai person do te marri mesimin e tij. Jeta eshte e madhe.
Lerja Zotit ne dore qe te hakmerret, dhe mundohu te falesh. Eshte ilaci me i mire per zemren e njeriut.

Pak te veshtira keto qe po them por jo te parealizueshme 8) :slight_smile:

Ne fakt pak a shume keshtu kam vepruar po prap me vjen inat…
Flm shume…

JAMP SHUME DAKORT ME MENDIMIN TEND :slight_smile:

Veshtire me dhane keshilla ne keto raste… Por duhet gjithmon me patur parasysh qe hakmarrja nuk te ben te ndjehesh me mire! Indiferenca eshte arma me e madhe, por gjithmon varet nga njerezit, dhe nga karakteri! TE uroj qe te kesh fuqi te falesh, se po nuk fale nuk jeton mire as ti vet! Gjith te mirat!

Bashkohem me mendimin e Renit!:slight_smile:

Thjesht do te rrija indiferente, askush nuk meriton qe te harxhoj kohe dhe mendime pasi me ka bere dicka pas kraheve. Nuk do ta falja kurre, besimi fitohet per nje kohe shume te gjate dhe humbet ne pak sekonda.

e para nuk do ta respektoja me do te ndjehesha shum e zhgenjyer sdo ta konsideroja em njeri te dashur…do te ndihesha shum keq

Kjo gje me ka ndodhur vetem njehere, sepse qe atehere nuk i kam besuar me njeriu. Kusherira, qe e konsideroja dhe shoqen me te ngushte, filloi te ngacmonte djalin qe une doja dhe te krijonte nje lidhje me te. Nuk do ndihesha keq po ta kishte bere se ndiente per te, por u ndieva keq sepse ajo ishte thjesht nje lidhje e momentit per te. U tregova indiferente, nuk i bera dhe nuk i thashe gje. Kaloi shume kohe dhe ajo erdhi dhe me kerkoi falje. Sigurisht qe e fala, por akoma nuk i kemi rregulluar mire marredheniet tona.

Asgje nuk do te beja,eshte dikush tjeter me i madhe se ne,Zoti qe i ve gjerat ne vendin e duhur,dhe kam shume besim tek ai,:slight_smile:

do zgjenjeheshe po vetem kaq dhe vetem indiferentizem per te

te qendrosh indiferent eshte gjeja me e mire

E veshtir te pranoshe se personi se ti shum ke pas besim te ka punu pas shpines,se di se cfar vendimi do merrja por do me vintet shum keq pse zgjodha un nje person till per mik-e

Nje zhgenjim i papar. Do shkepusja cdo mardhenie me te , as qe diskutohet. Mirpo…problemi nuk qendron pikerisht tek fakti se cfar do besh…po se si ndjehesh…e mbi te gjitha , per murin qe do ngresh rreth vetes per tu mbrojtur edhe nga njerez te tjer…gje qe esht shum…po shum e trishtueshme…