CELULARI:Sa vend ze ne jete tuaj

tashme esht e veshtir te gjesh nje person qe nuk ka celular
duke filluar nga mosha 12 e lart .Sa i rendesishem esht ai ne jeten tuaj
jep mendimin tend
ju pershendes

[b]Pershendetje teme interesante

Sod pothuajse te gjtih kane celularin e tyre personal.
Celulari eshte majft i nevojshem -me nje fjale eshte nje mjet komunikimi qe sod veshtirr te jetohet pa te.[/b]

E vertete qe eshte mjet i nevojshem ne ket kohe , si per jeten profesionale si per jeten private .
Sidomos qe tani Cel nuk eshte vetem per te telefonuar por dhe per shume gjera te tjera , si foto
GPS etj. Me mire te harrosh koken sesa Cel :lol:

Kohet e fundit po e perdor vetem per te pare sa eshte ora :smiley: Me harxhon me shume se makina!

Per mua eshte shume i rendesishem. Nuk dal nga shtepia po nuk e pata me vete. Nese e harroj ndonje dite, kthehem nga rruga per ta marre. :smiley:

Kam 3 celulare.

Nje per familjen dhe shoqerine.

Nje per Klientet dhe pune time.

Nje per raste te vecanta.

Jam dakort me Renin celulari me te vertet harxhon me shume se makina ketu tek ne jane cmimet skandaloze te thirrjeve, mua sme hun dhe shume ne pune nuk e kam te domosdoshem,per disa persona me te vertet qe eshte domosdoshmeri P.Sh sic tha EMAUS qa e ka te domosdoshem.

nuk shkojme dot as ne banjo pa celularin…se di se si kemi bere ne ate kohe kur nuk ekzistonin celularet!!!si jemi marre vesh me njeri-tjetrin ,se kuptoj…nje shpikje e qelluar

Une personalisht nuk e kame fare problem . si me celular si pa te fare . madje ka raste qe e hedh nga nje cep ne cepin tjeter te shpise dhe jam e detyruar te bej zile per ta gjetur ! hahahhaha. nuk jame shume e lidhur pas celularit .

Tamem si une qenke,anna.Edhe une e mbaj celularin me teper qe te me gjejne familjaret apo shoqeria pasi shpesh humbas rrugen e kthimit per ne shtepi…madje ndonjehere detyrohen te perdorin sistemin e gjurmimit satelitor pasi pertoj edhe ta hap telefonin:)

po sipas mendimit tim e gjithe jeta eshte ka bahet jet elektronike pra ne kete jet edhe celulari ka zene nje vend te rendsishem tung

Une mendoj qe eshte shume i nevojshem ne ditet e sodit celulari…:P:D:)

Nuk jam shume e lidhur pas celularit. E perdor vetem ne rastet kur me nevojitet.Me ka qelluar shpesh qe kur dal e harroj ne shtepi, dhe nuk perbente fare problem per mua.

sot te gjthe te rinjte e perdorin pr te dergiuar mesazhe me njeri tjetrin ,per te bere shaka me njeri tjetrin duke marre me thurje me shume per argetim se sa per pune.
une personalisht kam kohe qe mbaj celular dhe me shme e perdor per te degjuar muzike

un mendoj se eshte shum i nevojshem celulare per ne ne!

edhe un kohet e fundit vetem oren e shikoj :smiley:

dhe e luaj 1 loje nga1her…

Mbyll syte celulari, hap celulari me eshte bere si grua! Mgjes drek dark, email, skype, sms, web dhe ndonjehere per te folur normale :P!

kohet e fundit se di as ku e kam len
nuk me hyn shum ne pun

kto kohet e fundit harroj qe e kam :slight_smile: lol :smiley:

Perdit , 1 dit qe nuk e kisha me iku truri ske me ca flet

Nuk para e perdor…vetem kur me duhet…dhe nuk eshte se e ndjej kaq te domosdoshme…