Cfar do benit nese i/e dashuri/a ndahet nga ju!!!

[b]Cfar do benit nese i/e dashuri/a ndahet nga ju per dike tjeter?

[li]Do luftoni se mos do ta shpetonit lidhjen…[/li][li]Do mundoheshit qe te harroni dhe te vazhdoni jeten sikurse ka vazhduar ai ose ajo qe ju ka lene?[/li][*]Apo do hakmerreshit qe ju ka zhgenjyer?[/b]

[quote=“Altin111”;p=“3020”][b]Cfar do benit nese i/e dashuri/a ndahet nga ju per dike tjeter?

[li]Do mundoheshit qe te harroni dhe te vazhdoni jeten sikurse ka vazhduar ai ose ajo qe ju ka lene?
[/li]

patjeter do mundohesha ta harroja e te vazhdoja jeten time normale.sja vlen te thartosh trute e te behesh me dhimbje koke per dike qe ska asnje lloj ndjenje per ty.

ndoshta do jete e veshtire po nuk eshte fundi i botes.cdo e keqe ka nje te mire mbrapa :slight_smile:

une kam te njejtin mendim si alb-angel
sa do qe te mundohesh qe ta brosh lidhjen nuk ja vlen sepse ajo mendjem prap ke ai do e kete mos sot neser do te te lere prap keshtu qe me mire thuaji good luck.
edhe ne qoftese kthehet mbas pak kohesh, sa do qe ta kesh dashur mos ja hap deren sepse ajo te la ty se mendonte se gjeti me mire se ty e tani qe nuk i doli ashtu thuaji i so sorry baby but i’m buzy…

Edhe une do te vazhdojsha xseri jeten time, dashuria ka nje fillim por mund te ket edhe nje fund!

te them te drejten do te vazhdoja jeten si me pare. nuk do te vuaja aspak per te dashurin. perse une te vuaj per te dhe ai te iki te defrehete me te tjerat. aspak! madje e shijoj jeten akoma me shume sepse e dii se dikush tjter me pret … :slight_smile:

po sikur tu linte burri me nje femi te sapolindur si do silleshit?

Une personalisht do filloja nje zanat te ri! :smiley: :smiley: :smiley:

per tu pergjigjur kesaj pyetje do te thoja mua personalisht nuk do te me vinte mire qe femija im te rritej pa babe por nese ai do te iki rrugen e ka te hapur. une i kam mundesite qe femijen tim ta rris dhe ti jap edukaten e duhur.

Po mi Ana, ti mund ti kesh mundesite dhe nuk e ke problem, po femija?
Femija ka nevoje si per nenen dhe per babain!
E rendesishme eshte te mos arrihet deri ne kete pike, tradhti. pra duhet te tregohet gjithmone dashuri, respekt, sinqeritet etj. ne nje lidhje!
Nje fjale goje eshte te thuash “E ka rrugen te hapur”

e thashe me larte qe nuk do te me vinte mire qe femija im mos te ritej pa babe por dhe nje njeri i cili nuk te do me dhe nuk ndjen me asgje per ty eshte e kote te jetosh me me te sepse me shume te nxihet jeta sepse gjithmone sherre dhe probleme do te kesh. vertete do te jete e veshtire per femijen por nje njeri nuk e mban dot me pahir!!!

Po po, nuk kam asnje dyshim per kete! Prandaj thashe se duhet kujdes ne cift qe te mos arrihet deri aty, ne rast te kundert, c’do gje merr fund!

po sigurisht!!!

Asgje thjesht do vazhdoja jeten time
Se per fat te keq jeta esht e shkuter
dhe sja vlen qe te qash nje dashuri qe ka humbur

Me pelqeu shume rreshti fundit Vani, bravo!

thanks Renix per kosideraten
ju uroj nje fund jav te kendeshme

do ta le te ike…nese dashuria e tij nuk mjafton per te qendruar me mua atehere eshte dicka e pamundur funksionimi i kesaj lidhje,pavarsisht se sa e madhe mund te jete dashuria ime per te.

dak. me parafolesen jame :duartrokas:

[b]tani varet nga rrethanat sepse kur ne mes jane femijet do e beja nje perpjekje per ta shpetuar kete lidhje (gjithmone nese do kishte interes nga te dy) te pakten per hater te femijeve edhe pse, ndonje here eshte me mire te rriten pa ate prind i cili i braktisi per nje tjeter :evil:

nese do ishte ne rrethana te tjera sigurisht qe do e lija te vazhdonte rrugen qe zgjodhi…nuk ja vlen te vuash apo te luftosh per dike qe nuk e vlereson dashurine qe ke kundrejt tij :slight_smile:
sic thote populli nje bie mijra ngrihen :twisted: :smiley: [/b]

meqe kjo tem eshte transferuar nga i dashuri/e dashura ne burri dhe gruaja. do te shtoja se nese gruaja ime do te me kerkonte divircin per arsyet e saja qe nuk me pelqen me apo ka gjetur dike tjeter me interesant apo me me shume para apo ku e di une se sot ka lloj lloj arsyesh qe te ndajne. Do ta le ti ike.

Nese do kem femije me te do te luftoj qe femijen ta mbaj un, sepse un per ate femije jetoj, punoj, krijova familje me tera kushtet qe do te mundem ashtu sic me kane edukuar mua prinderit e mi qe te jetoj me nder e krenari , me respekt ndaj jo vetem familjes qe ke ne shpi(prinderit vllai motra) por gjith fisit. Do i kem mundesit qe ta rris dhe edukoj femijen me te njejtat standarte, sigursht qe dashuria e nenes eshte ndryshe dhe do ti mungoje, por kur te rritet dhe kupton me shume do tja shpjegoj se ku ka qen problemi i ndarjes sone. por sido qe te jene rethanat e ndarjes nuk do ta le pa e shpene tek e ema here pas here qofte edhe per te mbajtur per disa dite. Ajo grua qe kerkon divorcin nga nje burre qe ja krijuar te gjitha kushtet dhe nuk i le gje mangut nuk eshte grua per shpi dhe po nuk qe grua per shpi nuk eshte ne gjendje te rrise nje femije.

ju faleminderit per vemendjen ky ehte mendimi im.

polog po flitej per te dashurin apo te dashuren jo per gruan dhe burrin, se keshtu si thua ti na trembe, e bere shume serioze temen dhe meriton nje teme me vete.