Çfare embelsire hengret sonte?

Kisha kohe qe e mendoja kete teme, pasi dhe me rastin e festave embelsirat ne tryeze shtohen.

Shkruani embelsiren qe hengret sonte! Mundesisht me foto dhe komentin se sa e mire ishte!!!

Torta, ciokollata etj

Mos kerkoni se nuk i jap asnjerit!!!

Danubio Blu - Kush do ta bej te kerkoj receten!!!

immmmm duam edhe receten mo!mos u bej korrnac!

Un ha cokollad milka po foton nuk kam ta tregoj:( …

mua sme pelq shum embelsirat

Ska gje, ti beji se i ham ne :slight_smile:

Fatkeqsisht,skishte embelsira per darke dje.:slight_smile:

un tani po haj keto biskota!

Do ndonjeri!

ore renix po sa te mira qe i beke keto embelsirat???
bravoooo…na trego ndonje recete edhe neve…

Para 2 minutash nje Cokollat Milka

po ngelet duke ngrene cokollata ju…sdini te beni ndonje embelsire??? jo per gje po na jepni dhe ne ndonje recete…

twist dhe kiss … :smiley:

Duke ngren thot nuk thua duke dhen :smiley: ahhah Po duam ti provojme njeher ne do dalin te mir apo jo pastaj te japim receten :slight_smile: .

Biskota me recel per te gjithe anetaret!

Hmmm te shkrihen ne goje!

jo jo eshte dhe person tjeter qe i merr meritat e gatimit te embelsirave! Skam pse e them, kuptohet!

Per sonte nje cope sheqerpare…

Hmm shume te mira duken ato siper 3r1k0! Cik te renda por ja vlen mundimi besoj! Te befte mire!

3r1k0 na trego pak se clloj embelsire eshte kjo sheqerpare?? ka mundesi te me shkruash receten?
faleminderit

Per sot Se as emrin nuk e di po quhet buka e krishtlindjeve

Tani ne ket ras po ha Patatina se nuk kisha embelsira prandaj :frowning: !

Urdhero ketej, se eshte veshtiresia e zgjedhjes!

Sa per foton keto ditet, spo postoj pasi kadaifi dhe bakllavaja mbizoterojne :slight_smile:

As qe e kam idene se si gatuhet…po qe per te ngrene ta boshatis tepsine :wink:

Shiko njehere kete mbase te ndihmone.
Miell 3 gota uji,

gjalpë 1 gotë,

vezë 1 kokërr ose 2 të verdha,

sodë një majë luge kafeje,

pak vanilje,

sheqer 1 gotë uji.

Për shërbetin duhen:

2 gota uji me sheqer,

një gotë e gjysmë ujë.

Pergatitja:

Rrihet gjalpi me sheqer, shtohen vezët pjesë-pjesë duke i rrahur vazdimisht dhe në fund hidhet mielli i përzier me sodë. Zihet brumi i cili pritet në forma dhe shtrohen në tavë të lyer me yndyrë. Lihet të piqet për 20-25 minuta, hiqet nga furra dhe kur të vlohet i hidhet shërbet i aromatizuar me vanilje. Duhet pasur kujdes që shërbeti të mos i hidhet i nxehtë pasi sheqerparet qullosen