Cfare eshe dashuria e vertete?

Një djalë pyeti një plak te mençur: çfarë është dashuria e vërtetë?
Plaku u përgjigj : Shko në kopësht dhe më sill lulen më të bukur. Djali shkoi në kopësht dhe u kthye pas pak kohe me duart bosh.
E gjete? - pyeti plaku.Djali tha : Gjeta një lule të bukur, por vazhdova të kerkoja duke shpresuar që të gjeja një tjetër akoma më të bukur… Më vonë e kuptova se ajo kishte qënë më e bukura dhe u ktheva pas ta merrja, por nuk e gjeta më…!Atëherë plaku i tha : Kjo është dashuria e vërtetë. Nuk e vlerëson kur ajo qëndron përballë teje,por e kupton sa e rëndësishme ishte vetëm pasi e ke humbur…!

…eshte ushqimi me i shijshem qe ekziston…por fatkeqsisht…te ngel ne fyt…e nuk shkon …atje…ku duhet…

shume e bukur kjo thenie…por nuk te ngec ne gryk…nese e shoqeron me pak uje…hahahhahahaha

fillimi i nje retorike ,e cila kthehet me pas ne filozofi…

cmendurite e shkurtra jane dashuri,te cilave martesa ju jep fund ketyre cmendurive te shkurtra me nje budallallek te gjate …

eshte nje det i thelle ndjenjash…qe te fundos ne thellesi…pa mundur te dalesh me prej andej…

eshte dhimbja me e madhe qe te jep kujtimi i lumturise ,ne nje moment trishtimi…

kulmi i lajthitjes…

Perderisa merr fjalen dashuri…dhe ne mendjen dhe zemren tende ti i vendos emrin dashuri…eshte dicka qe me fjale nuk e shpjegon dot…dicka qe ndihet…te perzihet hahahahaha…dhe krijon marrje mendesh ne kup te gjurit…:stuck_out_tongue:

respekt,mbeshtetje,pranim ashtu sic je.