Çfarë është për ju lumturia?!

çfare eshte per ju lumturia?! :dashuria:

…kam degjuar se lumturia zgjat rreth 10 minuta ne dite. Lumturie vertet zgjat gjithemon kaq pak.
çfare ju ben te lumtur,…!!! :zemer: por mbi te gjitha a jeni te lumtur…!!!

Yahoo Answers

lumturia nese do te zgjaste 10 min ne dite si mund te jemi te lumtur kur pjesa tjeter e dites kalon me merzitje, depresion apo ku ta di une se cfare tjeter.
kohe zgjatja e lumuturise eshte e ndryshme ne dite te ndryshme por kujtimi i saj na ben qe te harrojme merzitjen te dalim nga depresioni.

i jam i lumtur? dri ne nje fare pike jam i lumtur sepse kam nje pune te cilen e pelqej, jam prane prinderve, ne se do ta kthejme ne shifra do te them se 50% e kam arritur ate qe kam dashur, ai 50% tjere do te arrihet ker te kem gjetur vajzene endrrave te mia, femijet dhe jeta e lumtur ne familje do te jete parajsa e vertete

[s]me te vertet nuk e di se cfare eshte lumturia se nuk e kam provuar akoma por theme se eshte e bukur dhe duhet te zgjasi pak se une per veten time nuk kam degjuar ndonje njeri qe te kete lumturi dhe vetem lumturi.

[quote=PoLiGrAfIkSi";p="4711]
i jam i lumtur? dri ne nje fare pike jam i lumtur sepse kam nje pune te cilen e pelqej, jam prane prinderve, ne se do ta kthejme ne shifra do te them se 50% e kam arritur ate qe kam dashur, ai 50% tjere do te arrihet ker te kem gjetur vajzene endrrave te mia, femijet dhe jeta e lumtur ne familje do te jete parajsa e vertete[/quote]

Une kam pothuajse te gjitha ato qe permend ti Poligrafiks me mungon nja 20% , per te bere 1OO% …eshte qe nuk kam
prinderit afer… :cry: Por kur jemi te gjithe bashke lumturia ime eshte ne maksimum :smiley:

Teme e bukur Renix!!!

Lumturia, eshte nje gje racionale qe smund te pershkruhet per ata qe ne keto momente nuk e provojne… Ajo eshte kur enderrat e tua te realizohen, kur mund te besh c’do gje qe mund te arrisesh, sikur edhe me shume sakrifica, eshte puna qe ben c’do dite kur ndjehesh i realizuar, jan prinderit, familja, shoqeria dhe me se fundi dashuria e vertet!!!

dashuria e madhe per dike te con ne nje cast te lumtur sado i shkurter te jet…kot nuk e thon qe distanca ne dashuri te ben ta duahs akoma me shum…

Nje shprehje thote: “Lumturine askush nuk e ka provuar. Asaj mund t’i kalosh afer, por kurre nuk mund ta prekesh.”
Nuk mendoj qe e kam arritur lumturine. Thjesht mendoj qe kam qene e gezuar, ndonjehere me shume se c’duhet :D, pasi une vertet e mendoj si shprehja qe permenda me siper. Them qe te arrish lumturine, duhet te arrish te gjesh perfeksionin dhe mendoj qe kjo nuk eshte e mundur.

kjo lart i bie te jete lumturia e perjetshme dhe jo toksore dhe perfeksioni smendoj se te sjell lumturin, mendoj se lumturia esht nje moment i bukur qe perjeton njeriu ne te cilen ndodhet ne harmoni me veten

lumturia per mua eshte DEA ime

Lumturia e njeriut jane ata persona qe i shtojne jeten c’do dite…njeriu zemres,familja…jane oksigjen pa dyshim…

Ndoshta ne momente te caktura,njeriu pyet veten,mire une jam e lumtur per cfare shkruajta me siper…po njerzit qe me rrethojne a marrin lumturi nga une?..

ndonjehere jam njeri i cuditshem…por kam shume dashuri ne zemer,edhe pse nuk e shpreh shume…njeriu i zemres eshte gjithe jeta ime…gjithcka qe zoti mundi te me dhuronte…mirqenia e tij eshte lumturia ime…

Lumturia ma e madhe n’Botë osht NANA! Ajo osht njeri ma i shtrejt en botë edhe njeri qe ja vlen me dasht me gjith shpirt, zemer e me dasht kejt jeten!! Dmth ky njeri osht ai qe osht protagonist te lumturia e masnej nermal vjen familja, dmth baba, vllau, motra etj… Kta kur jon mir, i ki afer, e ki lumturine! Femna (shoqja e dashura) e ato tjerat, jon sene qe vin e shkojn…

Lumturia eshte te jetosh c’do dite duke marr frym nga hundet e tua…nga goja jote…nga mushkerite e tua…pa pare se frymarrja jote duhet te kaloj permes te tjerash frym…

te jesh i lumtur se merr fryme do te thote te jesh “cope mishi me dy sy” hahahahaaaaa

lumturi eshte edhe kur sheh te tjeret te lumtur …

Lumturia eshte komshia ime her zihemi her pajtohemi,…

Si thoni per lumturine, 1 shishe shendet, dhe 1 portofol plot nuk eshte keq apo jo :smiley:

Lumturia eshte ajo qe me fjale nuk shpjegohet…jo per gje…por fjalet thjesht deformojne kuptimin e saj!

Lumturia per mu osht me pa 1 “Po” prej dikuj! Jo thjesht “Lumturia”, po kejt BOTA bohet e jemja!! Edhe me dek masnej s’e kom problem…

1 Milion dollar :smiley: $$$$

Qe nuk ka te beje me anen materiale eshte e sigurt…

lumturi eshte ,te flakesh tutje te menduarit per kohen, per leket , e per vdekjen !!!