Cfare kerkon nje femer te nje mashkull ? (anasjelltas )

Cfare kerkon nje femer te nje mashkull per tu lidhur ose per ta pasur partner ?
Ju personalish cfare kerkesash keni per nje mashkull ? (Ato kerkesa qe jane te domosdoshme)
Cfare duhet te kete nje mashkull qe te jete partneri juaj ?

=-==-==–=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=-==-=-=-=–==-=–=-=-=-=-=-=-==–=-=-=-=-=-=-=-==-=-

Cfare kerkon nje mashkull te nje femer per tu lidhur ose per ta pasur partnere ?
Ju personalish cfare kerkesash keni per nje femer ? (Ato kerkesa qe jane te domosdoshme)
Cfare duhet te kete nje femer qe te jete partnerja juaj ?

Mendoj se keto dy pyetje ndryshojne shume me moshen e individit! Un po marr nje shembull te nje moshe te rritur!

Rasti se çfare kerkon nje femer nga mashkulli:
Siguri ne raport - Mashkulli duhet te jete i sigurt ne ato qe ndien, perndryshe ben femren te lindin ide qe ta braktis.
Respekt - Nuk referohem violences por te pakten gjerat minimale te shoqerise as qe duhen menduar.
Duhet ta degjosh - Femra duhet te kete nje pike referimi ne shume gjera!
Embelsi, romanticitet, humor etj qe keto varen me shume nga tipi i femres

reni ju qe jeni meshkuj nuk do flisni se cfar duam ne nga ju , por se ca doni ju nga ne :slight_smile:
dmth ti do i prgjigjesh pjese se dyt jo te pares…

Besoj se me veshtire eshte te kuptosh te kunderten! Por dhe ate do ta shkruaj! Pres me pare ndonje replik!

Sinqeritet sinqeritet dhe vetem sinqeritet tjarat vina pastaj vaj…

ee erina mos thuaj vetem sinqeritet dhe pik…po sikur ai te jet shum i sinqert por te jet dembel , apo pijanec ,he?..te nxihet jeta !!!

hhahahah jo moj motra ishalla jo pijanc kete se duroj ,ama labja njerz e sinqert shum i vlersoj dhe mendoj se zanafilla e njerit te mir eshte nga sinqeriteti… ndoash jam gabim por un till mendim kam.

jo nuk e ke fare gabim :)…vetem se tek dikush nuk duhet te kerkosh vetem sinqeritetin , me kupton…per deri sa ti si erin je shum vajz e mir dhe pa vese , ather nje njeri te till duhet te kerkosh :slight_smile:

Mir thua ti , por e veshtire te takosh njeriun siq je vete, nuk them se jam e pa te met por jo edhe manipuluse e shum gjera tjera se mund te bejn tjere se te bejn me dhembje koke beso .

Mos e nxirrni fytyren e femres kaq ideale :slight_smile: saqe vetem sinqeritetin keni renditur - Femra ne krahasim me mashkullin eshte shume ezigjente mbi kete te dytin. Keshtu forca flisni… nuk besoj se po flasim per mashkullin ideal apo per shpirtin binjak!

Kurse mashkulli kerkon shume pak gjera!
Te paren smund ta shkruaj ketu (po e le te nenkuptohet)! Dhe tjetra eshte nje mike ne jete!

:mendoj:…qe nje mashkull te jet partneri im duhet te pakteeen te ket kto cilesi
1-te jet dor e bardh
2-njeri pa vese
3-te me respektoj & doj mua
4-te jet i sinqert
5-te mos jet me idet e mykura te patriakalizmit (dmth , jo shum xheloz , jo me ate iden "bej si them un por mos bej si bej un "…apo kte "jam un zot ktu " )
etjjj :roll:

duhet te me respektoj mua dhe te me doj gjithashtu
te me pranoj ashtu sic un jam
te jet i sinqert
dhe jo patriarkal

Duke dal pak nga pegjithesia, mund te them se disa nga tiparet/karakteret e partneres qe deshiroj, jane:

Te jete inteligjente!
Te kete nje prezence terheqese!
Te di te fal dashuri!
E durueshme dhe e kuptueshme!

le te jet e zez :???: ( pa dashur te paragjykoj askend )

As un nuk jam rracist! Por nuk me pelqen nje partnere “e zeze”, çeshtje preference! : floke: Dhe me shume brune se bionde!

e kisha llafin rrac e zez , jo domosdoshmerisht e zez nga fytyra…dmth se ke problem :o

Po dhe un per rrace te zeze e mora, sepse zeshkane me pelqen! :smiley: ka nje NUK pergjigja ime siper!

e lexova nukun , por mendova se nuk te nukte thj nga ngjyra e zez e fytyres, se vet e the “ceshtje preferencash” apo jo

Ti do te lidheshe me nje person me rrace te zeze?

po ta lexoje kte qe kam shkr un , do e kuptoje pergjigjen !