Cfare mendoni per vajzat Shqiptare qe jetojn ne Mergim

Qfar mendoni per vajzat Shqiptare qe jetojn ne Mergim …
(Jo Ofendime)
Postime te kendshme…

:eh: cfar mendoj ? njerez si gjith te tjeret…

mir e tha labja, njerz sikur na edhe ata :smiley:

veq mendjen e madhe e kan:)

Jan me te mira se keto ketu :stuck_out_tongue:

u duhet te perballen me probleme dhe veshtiresi me te medhaja …

ca na qenkan kto problemet dhe veshtiresit e medhaja qe paskan kto ???

un mora parasysh faktin qe ato jan vetem … pune shkoll shtepi …

kush tha ? po flasim ne pergjithesi , jo per 3 -4 qe njeh ti :)…per derisa jan andej , dmth qe bejn nje jet me te mir se ne ! dhe jan te kenaqur me ate jet , se ndryshe do vinin …

Si keto ketu si ato atje mendoj qe te njejta jan, perveq nje gje meduken pak me vetevetja ato te Mergimit.
Si popull mendoj qe i kemi femrat shume shume te bukura

labe un nuk thash qe ato jan me keq … perkundrazi thjesht kisha parasysht disa fakte :slight_smile: … pastaj un ndoshta nje dit mund te jem vet ne vendin e tyre :slight_smile:

Te Njejtin mendim kam edhe un si ti Majdi:)

vajzat qe jetojne jashte. normal qe jan 100 here me te mira se ata qe jetojen ne shqiperi. sa per mendje madhsi eshte e kunderta keta ketu jan me shum mendje medhaja. vjzat qe jetojne jashte pak apo shum e kan dhe nje kulture te dyte ne nje ane. ate qe kan fituar ne mergim qofte e mire apo e keqe kjo. (qe nuk ka shum shance te jet e keqe) per mua jan me te mira ata qe jetojn jasht.

E vetmja gje qe i ndaj ne vecanti vajzat shqiptare, eshte qe i respektoj me shume se te huajat…per me shume nuk mendoj se ndryshojne…secila bej jeten e saj ashtu si i vjen…

Nuk ka rendesi kush je , nga ku je & ku rrine …por rendesi ka sa mendje ke ne koke & cfar familje ke!!! une kete besoj
Por mire eshte njeriu te shikoj & me shume se vendi tij, te jete mendjehapur !
Ne fakt i kame zili vajzat qe rriten"per shpi" (zili = me kuptimin e mire ) , rrijne ne shpi-shkolle , bejne punet ,meren me thashetheme, te nderhyjne ne famlje , cdo familje lavdron vajzen e vet , dhe thjesht mbrapa thojne dua kete dua ate !!! & kane s’kane do te blehet cdo gje qe duan ! kjo eshte jeta si puna atyre telenovelave qe shikojne :confused: !!!
Une sa here takoj kshu tipash , per ato jam UFO ,vishem ndryshe ,kam mendime te tjera ,nuk merem dot me thashetheme , kur fillojne llaka llaka un hik , se thojne mbrapa qe i the ti & te vejne ne telashe kot! e kane bere art kete pun!!!
thjesht per cdo gje pergjigjen prinderit , & nuk e kuptojne qe jeta eshte SHUME E VESHTIRE & nuk kane mesuar te kerkojne falje kur kan gabim por thjesht mundohen ti mbulojne gabimet .
une e mbaj mend qe akoma kur isha ne kopesht me thoshte babi “do shkosh te kerkosh falje se nuk bere mir” ka te beje shum familja …por ky tip vajzash ndollet edhe jashtetit …:confused: keshtu qe nuk mund te thuash nese jasht jan me mir ose jo , se & ne shqiperi njoh vajza qe me verte ke qef te rrish & jan me mendje ne koke !!!
eshte mire te kesh pak endrra se te plotecohen & je e lumtur
por kur kerkon me shume eshte problem se duhet te perballosh shume veshtersira qe te plotecosh endrren tende :confused:

bessy jam shum dakort me ty :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

s`mendoj per to hiq :stuck_out_tongue:

kudo qe jetojn te gjitha te mira mendoj se jan

Por per cunat pse nuk hapni nje teme ???
:?: oooooeeeeeeeooooooo ???

Cunat nuk kane nevoje per komente…:p…

Mir jemi edhe pa tem ne :stuck_out_tongue: