Çfarë profesioni do tju pëlqente të bënit?

Çfarë profesioni do tju pëlqente te benit ne jetën tuaj?

Mua do me pelqente te isha drejtoreshe ne nje firme shume te madhe
dhe te kisha mundesi te udhetoja ne shume vende te botes :smiley:

Shume kërkesa kam :smiley: :o

punetor i thjesht kerkoj… :smiley:
:lol:

Sa mire spaske shume kerkesa ti :smiley:

Ju te tjeret me duket se doni te jeni dembela se sdashkeni ndonje profesion… :smiley: :lol: :smiley:

profesioni im eshte luleshtar
dhe me pelqen shum se jam ne kontakt
me natyren.
mund te me pelqente te isha bisnesmen,sportist,aktor etj.
por jam realist me mjafton ate qe me ka dhene Zoti.
me bo se me na ra naj lloto ndryshon puna :smiley: :smiley: :smiley:

Mua gjithmonë më ka pëlqyer të bëhem mësues, kështu që për këtë votoj

Ti, motër Emaus, si shumë kërkon dhe shiko se mos mbetesh si Lirenti dhe ti në fund :lol:

[quote=Erumahtar";p="1787]Mua gjithmonë më ka pëlqyer të bëhem mësues, kështu që për këtë votoj

Ti, motër Emaus, si shumë kërkon dhe shiko se mos mbetesh si Lirenti dhe ti në fund :lol:[/quote]

Degjo, Lirenti ha buke gjithmone me profesionin qe ka :smiley:

Me ndihmen e Zotit gjithmone i kam arritur gjerat qe kame dashur ne jete, edhe pse jo.

Te pakten nje sekretare e thjeshte do jem ne fillim, pastaj pak nga pak…

Pse kot po i bej shkollat dhe po i mbledh diplomat une … ha ha ha

MUA DO ME PELQENTE TE JEM BIZNESMEN E SIDOMOS ME BIZNESE NDERKOMBETARE QE TE KEM MUNDESI TE UDHETOJ SHUME
POR SHIKOJ QE RRUGA QE KAM NISUR DO ME BEJ MENAXHER E JO BIZNESMEN

une do te doja te kisha vetem nje lokal, dhe ta flija mendjen. pra nje biznesmen i thjeshte.

Bravo, ti je nje shqiptar tipik i thjeshte :smiley:

Une do te doja te behesha nje arkitekte me fame…deri tani,jemi pa fame <img src="{SMILIES_PATH}/icon_cry.gif" alt=":cry:" title=“Crying or Very sad” /> …

Kam mbaruar per Informatike, me pelqen Informatika, e ushtroj profesionin e Informatikes

Si profesion me pelqen avokatia. Qe kur kam qene e vogel e kam patur enderr…
Shpresoj te behem ne te ardhmen

Une nuke dua te beje sanje peofesione se jame lodhure nga profesionet dua te rri large profesioneve me mire pa te ??:d

Farmaciste do me pelqente shume

Inxhinier ky profesion me pelqen shum shum dhe kam deshir qe te ardhmen te behem dhe un Inxhinier :smiley: :smiley:

Mua me pelqen profesioni qe kam…e adhuroj!..dhe nuk do ta nderroja me asgje ne bote…vetem se ne njerzit e planetit toke ahhahahha

jemi shume te dhene pas te ardhurave…dhe per nje arsye apo per nje tjeter detyrohemi te bejme pune qe ofrojne me shume…si

ekonomiste psh…por qe per fat te mire eshte thjesht ceshtje kohe…profesionin e vertet e adhuroj ne maksimum…(y)

Ne nje film shqipetare…dikush thonte…“eshte shume bukur te dhurosh dije…ti japesh dikujt nga bota jote”…

uaaaa…si me paska shpetuar kjo tem muaa…

gjat femijris sime…kam pas qejf profesione te ndryshme…kam pas qejf te behesha detektive…o zot sa qejf e kisha ( dhe me jepet pak te them te drejten hihihi )
kam pas qejf te behesha aktore… pastaj ne fillimet e adoleshences kam pas qejf te behem avokate
ama ajo qe me ka shoqeruar perher ka qen endrra per tu ber psikologe,…qe vazhdoj ta kem edhe sot … ( slash profesion pa prek dmth :stuck_out_tongue: )

asnjeher sme kish vajt ne mendje per profesionin qe realisht po ndjek tani…AMA…e kam marr me shum shum qejf prz…me shum pasion…kurr sma merte mendja…po ja qe ndodh…dhe jam shum e lumtur per kte…

votova aktor se profesioni qe m’pelqen nuk ishte aty lart i cekur!

Me pelqen te jem IT-Specialist ose dicka si ReniX :stuck_out_tongue:

Do me pelqente te beja profesionin e mesueses

      • Updated - - -

Sa i rendesishem eshte San Valentini per ju.