Champions League:Inter mposht Chelsea-n ne San Siro

[b]

Jose Mourinho fiton raundin e pare ndaj ish skuadres se tij Chelsea ne 1/8 e finaleve te Liges se Kampioneve.
[/b]
Ne San Siro, Inter fitoi ndaj londinezeve me rezultatin 2-1 pas nje ndeshjeje emocionuese.

Supersfida filloi shume e shpejte me Interin qe kaloi ne avantazh qe ne minuten e 3-te me Diego Militon. Argjentinasi perfitoi nga nje pergjumje e mbrojtjes se Chelsea-t per te mposhtur me pas portierin Cech.

Pas ketij goli ishte Chelsea qe dominoi lojen duke krijuar jo pak raste per shenim, por pa mundur te thyeje Julio Cezar.
Goli i barazimit per Blute e Londres erdhi ne fillimin e pjeses se dyte me ane te Salomon Kalou. Por ekuilibri zgjati vetem 5 minuta, pasi Kambiaso riktheu skuadren e tij ne avantazh.

Pas ketij goli, Chelsea u perpoq qe te shenonte golin e barazimit por pa mundur dot. Ndeshja u mbyll 2-1 ne favor te zikalterve dhe gjithcka pritet te vendoset ne Stamford Bridge.


//youtu.be/I-iq6lHs8xo

bravo INTER …

Nuk e prisja qe do fitonte, por kisha pak dyshim. Ja qe ndodhi, tani te shikojme kthimin.

Do ta zberthej fare Chelsi ne kthim,do ta boj interin me fol me vete…:slight_smile:

Ishalla e mund pasi i eshte rrit shume mendja atij Mourinho!

keta siper qenkan kundra meje …po edhe ato gola pak si qyl i beri interi