Champions League: Milan- Barcelona

Lajme, formacione, deklarata nga super ndeshja Milan Barcelona:

Milan rrëmben një fitore me shumë vuajtje ndaj Romës së Luis Enriques, falë klasit të Zlatan Ibrahimovic. Më një dygolësh të shënuar në pjesën e dytë, suedezi zhvlerësoi avantazhin e Romës në pjesën e parë. Ndeshja nisi me ritëm nga kuqezinjtë, të cilët nuk përfituan nga superioriteti numerik.
Kur kaluan rreth 10 minuta, lajmi më i keq për Allegrin erdhi nga reparti i mbrojtjes ku Thiago Silva doli për shkak të një tërheqjeje muskulare, çka mund ta mbajë jashtë fushës edhe në sfidën me Barcelonën. Për t’u kthyer në kronikën e ndeshjes, ishte Osvaldo ai që përfitoi nga presioni i verdhekuqve, duke çuar në rrjetë një top të lehtë.
45 minutat e dyta nisën me më shumë ritëm ku Milani zotëroi mesfushën duke ushtruar presion që kulmoi me penalltinë e shndërruar në gol nga Ibrahimovic. Do të duhej të vinte minuta e 83 që suedezi të shpikte një tjetër magji nga repertori i tij, për ta kthyer takimin në favor të djemve të Allegrit. Me këtë fitore, Milan u ngjit në kuotën e 63 pikëve, ndërsa Roma mbetet në vendin e 6 me 44 pikë

burimi supersport

Si tifoz i Milanit dhe simpatizues i Barcelones, them fitoft ai qe ben lojen me te bukur!

Jepni parashikimet tuaja!

un jam tifoz i Barcelones, dhe shpresoj te fitoje Barcelona ! :slight_smile:

une mendoj se do te jet 2-1 ne te mir te Milanos

Golat po u bene do jen aty tek 5 gola per 90 minuta, por ka dhe mundesi ndonje rezultat 1-0 per ndonjeren nga skuadrat!

une bashkohem me mendimin e ReniX,fitofte ai qe ben loje te bukur

Jo gjithmone fiton ai qe luan me mire…
Kur ndeshen dy ekipe te medha, rezultati gjithmone eshte i hapur.
Te shpresojme se rezultati do te jete i drejte pa u ndikuar nga arbitrat.

FORZA MILAN :twisted:

Shume te demtuar ka milani me shume se gjysma e skuadres jashte
por si gjithmon
[SIZE=7]
M I L A N[/SIZE]

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Mendoj se do të fitojë Barca 3-2.

Mezi po e pres

Formacioni i skuadrave (jo zyrtar)

Milan (4-3-1-2):
Abbiati; Bonera, Nesta, Mexes, Antonini; Nocerino, Ambrosini, Seedorf; Boateng; Robinho, Ibrahimovic.

Ne stol: Amelia, Yepes, Zambrotta, Aquilani, Emanuelson, El Shaarawy, Maxi Lopez.

Te demtuar: Abate, Thiago Silva. Squalificato: van Bommel

Barcellona (4-3-3):
Valdes; Dani Alves, Mascherano, Piqué, Puyol; Xavi, Busquets, Iniesta; Sanchez, Messi, Fabregas.

Ne stol: Pinto, Montoya, Keita, Thiago, Pedro, Afellay, Cuenca.

Te demtuar: Abidal, Adriano, Villa.

Sa keqe me vjene per Milanin, ishalla nuk i bejne 8 gola si i bene Leverkisenit.

mos te vi keq fare olsi… se milani nuk eshte as leverkuse e as getafe apo granda qe mund ti bej 8 gola barcelona… megjithate dua te pranoj qe ndeshja eshte e veshtire per milanin… por nga ana tjeter kam nje parandjej te tmerrshme qe milani do ta eleminoje barcelone… edhe kete paranje e kam qe diten kur shorti na vuri perball barcelone…

Ska me bileta per te shkuar ne stadium!

do te luajne ne Milano apo ne Barcelone ?

Do ta shikosh ne stadium ti Reno ? (nese luhet ne Milano)

Ne San Siro!

Do me pelqente te vija, por biletat avulluan dhe online nuk kisha besim ti prisja ne disa faqe, pasi shpesh here jane vjedhje!

Keshtu qe do kenaqem para tv-se :stuck_out_tongue:

LIVE NGA SAN SIRO!

aha, op op s’ke besim ne internet…

shum i bukur qenka Stadiumi :slight_smile:

Kjo San Siro eshte ne Spanje apo ?

Them se fiton Milani sonte,une do te jepja keto parashikime:

Milanin 3-1 Me Rezultat Gola Ose 1 Fiton Milani,Kurse Ndeshjen Tjeter Marseille-Bayern Munich 0-2 me Gola ose 1-1 (X)

Un ne keto ndeshje nuk rrezikoj! Dhe pse eshte 1/2 probabiliteti :stuck_out_tongue:

Sansiro ne Milano, ajo foto eshte perpara Duomos ne Milano.

Keshtu mendoj dhe une do te ket shume gola

Fitoft kush e meriton

Shumica e kane parashikuar 2 Milanin,pra fiton Barcelona,por une nuk mendoj ashtu,une them fiton Milani(dhe kualifikim i Milanit) dhe e kam luajtur 20 mije lek ndeshjen teke 1, ,jo shume por sa te shikoje ndeshjen me tifozllik,kurse tek skedina e 2 kam lujtur me rezultat 3-1 Fiton Milani Kurse Bajerni 0-2 me gola , se dolem tek bastet tani por eshte thjesht nje parashikim personal.:stuck_out_tongue: