Champions League, zbardhen enigmat

Hidhet shorti per fazen finale i UEFA Champions League ne Monako ku 32 te kualifikuarat e ketij kompeticioni u ndane ne tete grupe me nga kater skuadra. (UPDATE) Skuadrat ishin te ndara ne kater vazo te parapercaktuar nga UEFA sipas renditjes se kampionateve respektive dhe performances se klubeve ne arenat nderkombetare.
Perzgjedhja e sferave i dha jete tete grupeve me nga kater skuadra.
Fati ka perplasur, Bayern-Juventus ne Grupin A, Milan-Real Grupi C dhe Barcelona-Inter Grupi F.
Grupet do te jene si me poshte:

Grupi A, Bayern Munchen, Juventus, Bordeaux dhe Makabi Haifa
Grupi B, Manchester U, CSKA Moska, Beshiktash, Wolfsburg
Grupi C, Milan, Real Madrid, Marseille dhe Zurich
Grupi D, Chelsea, Porto, Ath. Madrid, Apoel Limasol
Grupi E, Liverpool, Lyon, Fiorentina, Debrecen
Grupi G, Sevilla, Rangers, Stutgart, Unirea Urziceni
Grupi H, Arsenal, Olimpiakos, Az Alkmar, Standart Liege.

Ndeshjet e para ne grupe do te luhen ne datat 15 dhe 16 shtator.
Ne Monako nga organizatoret eshte parashikuar edhe nje surprize per legjenden e futbollit italian Paolo Maldini.

shum i bukur shorti , qe ne kete faze do shohim sfida te forta