Cila eshte Idea qe keni per te ndryshuar Boten?

Nese do te kishit ne dore shkopin magjik, cila eshte Idea qe keni per te ndryshuar Boten?

Sigurisht qe ka gjera qe duhen ndryshuar ne kete bote!

Jepni mendimin tuaj! per Wind of Change!

tani para ksaj pyetje po me duket vetja si ato MISS-et shqiptare qe thon : do vendosja paqe , do beja qe njerzit te mos urreheshin, do hiqja korrupsionin,do i beja te varfrit te pasur etj etj
un per vete si fillim do hiqja kte zakonin e gjak-hak-marrjes ( qe esht me teper ne veri te shqiperis ) …me vjen shum keq per ata femij qe jan te izoluar dhe paguajn per dicka qe skan faj :frowning:
gjithashtuu do beja dicka qe …esht e pa mundur : VDEKJA TE NA VINTE VETEM NGA PLEQERIA …ka njerez qe rrojn deri ne 100 e ca vj e te tjer qe vdesin aq te rinj :frowning:
per momentin kaq :slight_smile:

Gjeja e pare qe me erdhi ndermend … DO TE DOJA QE TE KISHTE ME SHUME DASHURI DHE SINQERITET !!! … DHE ME PAK INTERES URREJTE …

mire eshte edhe keshtu sic eshte …po ta ndryshoja mbase del me keq :stuck_out_tongue:

Njeriu nuk duhet te eci me “ide”…por me fakte…imja mbetet asgje…askush nuk ka mundur te ndryshoj boten…pasi do te dukej absurde…te rejat dhe ndryshimet mes “boteve”…krijojne llojshmeri…

e ne na duhet pasi do te na dukeshin ditet dhe njerzit kaq monoton…bota eshte shume e bukur…mjafton ta shohesh me syrin pozitiv…

paj me mujt mi ndryshu do sene t’mijat e mi ndreq do tjera, bota ish kon park me lule…

bota eshte ne ndryshim vazhdimisht…mjafton te behesh dhe ti pjese e ketij ndryshimi gjithmone duke reflektuar gjerat pozitive te ketij ndryshimi.:slight_smile:

1_absolutisht heqja e kamatave ,fajdeve ,interesave te ngushta te shthurura ,qe po shthurin boten !!! 2_ barazia para zotit dhe ligjit …