Cila është kënga juaj e preferuar?

Cila është kënga juaj e preferuar? Ajo qe qe ju ndryshon gjendjen shpirterore sa here e degjoni…

Tani për tani kam dy këngë të preferuara Il senso della vita dhe Valeria. që të dyja janë këngë që i ka kënduar Elsa Lila në San Remo.

Ha ha ha … Reno, une kam shume, skam vetem nje…

Kam shume kenge te krishtera, qe vertet ma ndryshojne gjendjen shpirterore kur i degjoj.

Por me pelqen dhe jashte mase BLERO :perqafim: nje nga kenget e tij qe me pelqen sshume eshte “Bashke” :wink:

ka shume dhe te ndryshme… ketu flitet edhe x kenge te huaja, prandaj e preferuara qe ngel e paarritshme x mua eshte alanis morissette; kenga ironic!

kenge te preferuaa kas shume, sa per ndryshimin e gjendjes varet se cfare kenge psh: degjon rap te duket vetja si gangster, degjon tekno te vloshpirti me shko n’club, degjon kenge romantike te kujtohet na njona qe e ke pas te dashur a ke akoma

momentalisht, 01. Lappuntamento-Ornella Vanoni

(ne filmin oceans 12)
per ate qe duan ta degjojn :

https://uploaded.to/?id=5nf84p

Nelly Furtado - Say It Right

tani per tani vdes fare per kete kenge,sa qe e kam vene dhe per ringtone ne tel…

kam dy kenge qe kane qene, jane dhe do vazhdojne te jene te preferuarat e mia:
Wherever u will go-The Calling dhe Gabriel-Lamb

lacrime dor ------- e kendon nje grek me nje rumune !

50 cent rihanna justin timberlade etj etj…:smiley:

Kenga ime e preferuar eshte Don’t Stop Me Now.:ciao:

Kenga ime me e preferuar esht (Everything I Do) I Do It For You- Bryan Adams kenga me e bukur 4 ever

Ne fakt ka shume kenge qe mund te jene te preferuara, por ajo me nje super mesazh romantik, dhe me nje kuptim universal, per cdo njeri, neqoftese mund ta quaj kenge eshte ’ Per Elizen ’

Beethoven me kete por dhe me te tjera ka lartesuar ndjenjen njerezore ne nje lartesi qe zor se e perceptojne te gjithe :slight_smile:

pikrisht kte kenge dhe un e :)mendova.

Kenga ime e preferuar eshte ajo e James Blunt - Goodbye my lover, ajo me le pafrym

…KJOOOO SHUUUME FAREEE

//youtu.be/tghLAMq1Xgs

jon do, po qikjo m’pelqen ma shum!

//youtu.be/qa0JHzKjJO4

Kenget e tij me pelqejne te gjitha…por kjo per momentin

//youtu.be/fwEWRuEBL_A

david guetta lovers on the sun

//youtu.be/EpbjEttizy8