Cila është thënia më e bukur për dashurinë?

Cila është thënia me e bukur sipas jush?!

Dashuria nuk kërkohet, ajo vjen atëherë kur nuk mendon për të, atëherë kur je i pastër shpirtërisht. Dashuria nuk të lëndon kurrë, nëse të lëndon nuk është dashuri o mik, ajo nuk është e ashpër, lënduese apo hidhëruese. Ajo është ndjenjë qetësie, të fal paqe, besim dhe shpresë. Të lejon të mbushësh thellë me frymë pa patur frikë se do të dalin lot. Sa pak të dashuruar që ka në botë…!

Shqipnia 1, çorapet prej leshi 2 edhe Dashnia 3, t’a kallin shpirtin!

Kur te vdes dua te shkoj ne ferr, pasi parajsen e jetova ketu me ty.

Kam par persona te qajne, ndersa te tjeret po i shikonin… qellon qe ndonjeri zgjat 1 farcolete, por shume rralle qe ti jap 1 perqafim

Citim! .

filozofet…mendimtaret me te thell…poetet…mund te ken shkruajtur shum per dashurin…po asnje fjali…nuk te tingellon me e bukur se sa e thene nga personi qe ti do…

hahahahha shiiiiiiiiiiii shiiiiiiiiiiiiiiiiiiii njera…ti keshtu eeeee?..:stuck_out_tongue:

Nga gjithe pasionet, dashuria eshte me e fuqishmja, ajo ne te njejten kohe sulmon zemren, koken dhe vetedijen.

Esht nje shprehje qe m plq gjthm ta them :stuck_out_tongue:

Ne kembet e nje femre gjunjezohet dhe mbreti i rruges. Se ligji i dashuris e shpall gangsterin ....HUMBES !! ^^

Per dashurine ka shume…por mua me pelqeu edhe kjo!..

Ai gërmoi aq thellë në ndjenjat e saj, sa që në vend të interesit gjeti dashurinë; duke u përpjekur që ajo të binte në dashuri, ai përfundoi duke rënë në dashuri me të …

Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh…ajo ka te beje me ate…qe ti do te japesh…e cila eshte gjithcka…

Dhe ti mendon te heqesh dore, mendon ta harrosh, mendon te nderrosh kapitull, mendon per nje fillim te ri, por jo o miku im kjo eshte semundje kjo eshte dashuri

© NastraDini

…dhe si cdo semundje…ose te vdes…ose iken me kalimin e kohes e thjesht te ben me te fort

shiiiiiiiiiiiii shiiiiiiiiiiiii!!!..:stuck_out_tongue:

bresher bresheeeeeeeeer !!!..:stuck_out_tongue:

NASTRADIN e ka then ket thenje thua?

ps nuk di ca te them te kjo teme , ju te dashuruarit folni edhe per mua un ju lexoj e marr mesim pastaj

po bashkohem dhe un me ty…:shok:

edhe ti a:’(:’(

E kam then shume here beni dashuri ne vend te luftes

Ju qe nuk keni se c’fare te shkruani, ikni dashurohuni pastaj pasuroni temen :stuck_out_tongue:

uauuuuuuuuuuuuuuu sa foto e madhe kjo…po e kaloja faqen me shpejtesi…por me pelqeu shume kjo qe shkruhej ketu…shume e bukur vertet!..

shiko moj labe se cfar thot robi si nuk kan zemer:mad: keta e bejn shaka me njerz e gjor:’(:’(