Cila mund te jete fjala me e perdorur ne Gjuhen Shqipe?

Nese do te merrnim nje numer te konsiderushem librash ose grupe shoqeror te ndryshem dhe te numronim fjalet e thena, cila mendoni se do ishte fjala me e perdorur?

“behet mire” :smiley:

mire ose pse mendoj se perdoren me shume ne jeten e perditshme

fjalet me te perdorshme jane “tha” “me tha” “i thashe”

Kaq shume merremi me thashetheme!

:smiley: mendoj se ndonje “lidhese” nese mund te konsiderohet - i, e, dhe.

Neper librat ne Anglisht fjala me e perdor eshte "THE" pastaj vjen folja “BE”!

mendoj edhe fjala “PO” sepse ne gjithmone ta bejme “po po” por qe gjithmone del JO! :smiley:

Jo nuk ma do mendja se eshte PO/JO, nuk jemi tek pyetje pergjigju tek forumi me PO/JO :stuck_out_tongue:

biles ska shum popullaritet!

hmm mendoj qe jane te ndara nga grupe çunat veç,gocat veç,dhe prinderit po ashtu veç… persa u perket çunave un mendoj qe fjala me e perdorur eshte: ça bone…:stuck_out_tongue: gocat besoj se ne shumicen e rasteve e perdorin fjalen: ja ky ky ky… (dmth thashetheme :P) ndersa prinderit: jo. (mos bej kte mos bej ate) xDDD