Cilat jane karakteristikat e kompjuterit tuaj te enderrave?

Kompjuteri i Enderrave!

Cilat jane karakteristikat qe doni te kishte kompjuteri juaj! Mos thoni shifra marramendese dhe te pa arritshme deri tani - Por pjes kompjuterike te mundshme per tu blere :smiley: harrojeni Superkompjuterin IBM, Jaguar apo te tjere :slight_smile:

Beni nje liste me:
Procesorin CPU
Skedat Video
Memoria RAM
Hapesir HardDisk
Emri Pllakes Meme
Ushqyesi energjise
Emri kases (kutis)

Mund te shtoni ftohesat apo menyren e frohjes.

Po ta kisha ate qe ke ti ReniX Dell StudioXPS sdo te doja tjeter :smiley:

Reni e ke parasysh kompjterin e RenX shtoj edhe 2 fish parametrat :stuck_out_tongue:

Faktikisht se kam menduar ndonjehere,dhe nuk endorroj nje PC me parametra shume te mire,dhe zdi cte them,nuk jam i fiksuar.:slight_smile:

CPU: Intel Core i7-975 Extreme Edition Bloomfield 3.33GHz 4 x 256KB L2 Cache 8MB L3 Cache LGA 1366 130W Quad-Core Desktop Processor 1050
GPU: 2 * ASUS ENGTX590/3DIS/3GD5 GeForce GTX 590 (Fermi) 3072MB 768-bit GDDR5 PCI Express 2.0 x16 HDCP Ready SLI Support Video Card
RAM: CORSAIR DOMINATOR 16GB (4 x 4GB) 240-Pin DDR3 SDRAM DDR3 1333 Desktop Memory Model CMP16GX3M4A1333C9 (Corsair cooler included)
HDD: 1 x Seagate Cheetah 15K.5 ST3146855LC 147GB 15000 RPM 16MB Cache SCSI Ultra320 80pin 3.5" Hard + Seagate Barracuda XT ST33000651AS 3TB 7200 RPM 64MB (on Raid 0) + 2 x Western Digital Caviar Green WDBAAY0020HNC-NRSN 2TB 32MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5" Internal Hard Drive (raid 1)
MOBO: Intel Extreme Series BLKDX58SO LGA 1366 Intel X58 ATX Intel Motherboard 2100
PSU: PC Power and Cooling Turbo-Cool 1200W Server-grade High Performance SLI CrossFire ready Power Supply 449
CASE: SILVERSTONE Temjin Series TJ11B-W Black Aluminum ATX Full Tower Computer Case or Thermaltake Level 10 GT Snow Edition VN10006W2N White and Black Steel / Plastic ATX Full Tower Computer Case
CPU COOLER: CORSAIR H100 (CWCH100) Extreme Performance Liquid CPU Cooler

E NDERROJ ME NJE SHPI NE PLAZH :stuck_out_tongue: ose me nje X5 te perdorur :stuck_out_tongue:

Haha! Cfare nuk paske fut :stuck_out_tongue:

Besoj se ky i tejkalon edhe endrrat :stuck_out_tongue:

Ai ka nje CPU 4GHz me 6 berthama dhe 12 Threads, 64 RAM Memorje ne Modus-4 kanalsh, 4. Prozessoret e grafikes per Quad-SLI, SSDs ne 4x Raid-0 te lidhura plus 10TB Hard Disk, 3D Gaming ne 3 TFTs me rezolucion 5760 x 1080 Pixel.

Video:

//youtu.be/nKUExAgm8N8