Cili mendoni se eshte kandidatura e duhur per president??

Mandati i presidentit aktual te Shqiperise eshte drejt fundit dhe ne skenen politike kane filluar te dalin disa prej kandidaturave me te mundeshme.
Ju, cili mendoni se do te ishte presidenti me i mire per Shqiperine?

BOBO çfare emrash! Te ze dhimbja e kokes!

Kater te paret, eleminim direkt! Kete Islamin, se “njoh”"

Jam dakord me ty përjashtuar Bamir Topin.

Tosi tosi them une :stuck_out_tongue:

Normale qe ai do e marri! Po i ben pak reklam vetes! Dje ishte tek Topi!

Kot ndejti “urt” ai per kaq vite! Hmm!

lol, ta marri nana Shqiperine edhe 1 her ne dore e mos pyet me pastaj…

Periudha kur Nano ishte kryeminister ne shqiperi ka qene nje nga periudhat me te mira te pas '90…
Te pakten kishte nje shperndarje te drejte gjeografike te posteve shteterore.
Tani eshte bere bajate fare.Jo vetem qe 99% e zyrtareve jane nga veriu, por me e keqja akoma jane edhe pa shkolle fare e ne disa raste te duhet te kesh perkthyes me vete qe te meresh vesh.
Nga te gjithe emrat qe qarkullojne per president Nano eshte me i sakti.

Nano politikani më i mire në Shqipëri.E patë dje se në përgjigjet e tij rendonte prokurorinë e Topin ndersa partite e mëdha u thoshte vetëm se nuk janë sjellë mire pra ishte neutral.Në përgjigjen ev tij kishte vetëm dinakëri.

po alfa si politikan jo si njeri,person fizik.
Nuk eshte rastesi qe Nano eshte kumbar me Berlusken,Erdoganin dhe Karamanlin. :slight_smile:

ua , avash ore
pa shkoll thot …mos e egzagjero…

nga emrat siper , me e zonja xhozi me duket :stuck_out_tongue: …por sma do mendja ta fitoj

une them qe foli tamam si president(y)

Votova tjeter, edhe pse dihet se kush do behet president, prap se prap ngelet politikan i zoti

Fatos Nano mendoj se eshte kanditatura me e mire, sepse eshte politikani me i pregatitur dhe me intiligjenti qe ka SHqiperia.

Pse labe …te duket cudi ty?
Pas prishjes se sistemit ne 90 filluan edhe problemet me arsimin ne shqiperi.Shumica e diplomave te dhena jane fallco por edhe ato qe jane te sakta dihet se si jane dhene.
Reth viteve '94-95 u hapen edhe disa kurse 6 mujore per te perndjekurit dhe femijet e e tyre dhe nga keto kurse na dolen hetuesa e prokurore …!!!
Pjesa me e madhe e te punesuarve ne aparatin shteteror eshte punesuar pa kritere fare por sipas bindjeve politike dhe miqesise.
Besoj se mjaftojne keto …:wink:

Tosi them une , koha e Tosit kryeminister koha me e mire.

Tosi them une , koha e Tosit kryeminister koha me e mire.Sa per politikan Tosi eshte me qidra here me I zoti se ato kandidaturat e tjera, Meta me gjithe ato korrupsione qe eshte perfshire ska surrat as per kryetar LSI-je e Jo per kryetar shteti. Xhozi eshte idiote koke e kembe, Topin e Pame se cfare beri, nje vrime ne uje, nuk u ndje fare, ket Islamin me sa kom degju, eshte I zoti por akoma I ri ne politike, keshtu qe per mu Tosi president

di qe ka pas shum mesues , infermjer , ekonomist etj qe ushtronin profesionin vetem me gjimnaz …por qe me von u hoqen nga puna , ose u detyruan ta benin shkollen e lart.
por me duket pak e tepruar te thuash politikan pa shkoll
nuk esht se kam jetuar ne ate koh , apo kam shum informacjon …qe te kembngul kot …mbase jam dhe gabim

Sekretari i pergjithshem i LSI Luan Rama ka dhene mbeshtetjen e LSI per kandidaturen e F.Nanos per president ne nje fjalim qe mbajti ne Shkoder ne komitetin drejtues te deges se LSI…
Nisur edhe nga takimet e Nanos me Ramen, Berishen dhe nga mbeshtetja qe Tosi ka mare nga Arvizu eshte pothuaj e sigurte qe do te jete president.

Presidenca jon eshte marr ne tavolin. Kjo eshte vetem plotesuesja e show-t!

mos u merzizni djema do ta gjejn edhe per ne nje dordolec se sdo na ler bota pa te.po vendosen te huajt per ne ka mar fund do behet ajo qe thon ata.me vjen te <vjell> kur shoh me sy politikan te till.keta jan turpi i shqiptareve po e mbyll me kaq qe te mos nxjer me vrer.