Cilin antivirus perdorni?

Po e filloj une i pari:
Per kompjuterin tim besoj se antivirusi me i mir eshte Eset Nod32-shi.

Edhe per kompjuterin tim ky antivirus eshte me i mire.

me i miri nga te gjith esht Bitdefender dhe Kaspersky por un perdor Nod32…

Jam dakort me ty kristimcs por edhe Nod32 esht nje antivirus shum i mir. :slight_smile:

Kaspersky esht ma i miri kta tjert svyjn sen

pere mua eshte( G DATA ANTI VIRUS) dhe Kaspersky :ciao:

Internet Security Kaspersky eshte me i miri e sidomos me kan me license orgjinal :ciao:

tash per tash e kom, AVG Internet Security edhe ky po bojke :cool:

Mjafton qe programi te njoh licencen dhe ta pranoj dhe te punoja normalisht si kasperi etj,them se ska te bej eshte fallco e blere ose e vjedhuar apo origjinale…:ok:

Une mendoj se ka te bej me kete sepse kur e blen licensen, ta leshon firma ate, dhe e ke tamam license, kurse keto qe i gjejme ne internet te gjitha jane te hakerata(edhe nqs ai e ka ble,e ka ble per nje perdorim dhe e ka qit internet, kuptohet ajo nuk mund te funksionoj ty 100%) edhe keto te bejne por jo sikur e blen, po ashtu po flas per ne Kosove shumica e Windows XP i kan fallco sepse me nje CD (me nje Code) shume komjuterave ju instalohen , mendimi im , :):ciao:

Funksionimi i programit nuk ka te beje me licencen origjinale apo fallco,ateher i bjen qe dhe programet qe jane trial nuk funksionojn ashtu sic duhet deri sa ti vesh licence te rregullt,une personalisht kam perdorur kasperin perher,ne fillim e kam pasur me licence origjinale te blere vete personalisht nga une,kurse tani perdor me licence te ashtuquajtur fallco,dhe nuk shoh ndonje ndryshim te Applicationit punon normalisht si me pare,biles kaspersky 7 e kam perdorur dhe te krakuar,licenca ose seriali eshte per te mbajtur programin ne pune te mos “skadoje” gjithmone ato programe qe nuk jane free,dhe sbesoj qe po te jete fallco te ndikoj ne perdorimin e programit.

un prej kohesh e perdor avast dhe gjendem shume mire

une perdor AVIRA antivirus , eshte shume i thjesht ta perdor dhe efikas

une kam eset dhe me pelqen

pershendetje un jom nje antar i ri kalofshi mir

Deri tani e kam perdor Avast,esht i mir sepse esht falas per ndryshe Norton,Kaspersky jan me te miret.

Me heret kom perdrur dhe un avastin po tani e perdori avira antivir control center

nortoni shume i mire e i thieshte. kisha panda nuk me pelqente shume.

Po Nortoni eshte i thjesht ke te drejt,per sa i perket ngarkeses se PC,Norton 2010 eshte teper i lehte,dhe nuk e ngarkon aspak PC ne krahasim me Anti-Viruset e tjer,ja u rekumandoj.

un tani perdor Norton 2010 dhe nuk e kam par fare se ca behet sepse nuk kam pasur problem eshte shum i mir ma rekomandoj klitoni flm

Une e perdori Eset Smart Security (Nod32) eshte nr.1… Nuk e ngarkon Pc si kaspersky eshte i leht ne kompjuter edhe per perdorim.