Cilin Sistem Operativ jeni duke perdorur aktualisht?

Me lansimin e windows 10 nga M$, tregu i Sistemeve Operative per PC, ka ndryshuar paksa! Jo vetem qe ky i fundit ka sjellur risi dhe gjera goxha te dobishme, por edhe per faktin qe Windows XP tashme thuajse nuk perkrahet nga asnje program aktual dhe ai Vista eshte konstatuar edhe zyrtarisht, si Sistemi Operativ i deshtuar i M$!

Meqe jemi ne kete pike, desha te dij se sa nga anetaret e forumit kane instaluar Windows 10 dhe sa te tjere jane akoma me XP :stuck_out_tongue:

Keni te drrejte te zgjidhni me shume se nje OS!

hahahha win 10 sbohet llaf direkt sa doli

edhe une kam W10 Pro (qe bera upgrade nga home) ne Desktop, W7 Ultimate ne Laptop dhe OS X El Capitan (10.11.2) ne Macbook Air. Per kete arsye zgjedhjet e mija ishin 3.

hahaha i paske kompletuar te treja

Desktop e bleva tani sepse ai qe kisha u prish HDD dhe pertova te bej investime tjera ne te…
MacBook Air e pata marre per “pune”, por realisht e perdor shume rrall! Haha :smiley:
Kurse laptopin me W7 e perdor vllau dhe mami nga1her… Eshte model i vjeter dhe nuk e pranonte W10! Pa dashje i kam instaluar W7 x64, me mire do i rrinte x86 po pertes format etj…

mire fare ti gezosh bro
pertac i madh qenke :D:P

hahahahaha! JAM :smiley:

Kur vjen puna tek PC dhe Sistemet, nuk jam! Po tek ai laptopi realisht nuk kam as deshire t’i bej format sepse po punon mire dhe nuk e ka te nevojshme… Po dikur me vone nese qendron edhe ca kohe (ngaqe model i vjeter) do i bej dhe i vendos x86.

une rri pa gjume gjith naten po mu prish windowsi deri sa ta rregulloj
po ti se perdor vet thuj edhe nuk ja var shume :stuck_out_tongue:

Windows 7 Super :stuck_out_tongue:

Me eshte ber nje mix midis WIN 7 40%, Windows 10 40% dhe nje pjese linux 20% :slight_smile:

Fut dhe 1 % xp per nostalgji

hahahahahahahahhahahahahahahahaahahahahaha!

Win 10 Pa Diskutim,edhe pse Win 7 eshte shume shume :ok:

po 8.1 pse nuk eshte ne poll ?

paskam harruar fare qe ekziston edhe ky! Haha! Le ta moderoje temen ndonje moderator dhe te vendosi edhe W8.1

ske ce do :stuck_out_tongue:

Windows 10 Pro April Update!