Çmendoni per Ismail Kadaren?

SHKRIMETAR I MIRE APO JO?

C’MENDIME KENI PER
ISMAIL KADARENE?
A MUND TE JENE TE VERTETA AKUZAT E JANULLA RRAPIT KUNDER TIJ?

DHE NQS MENDONI PO KU BAZOHENI DHE PSE?

Pershendetje…
Se di se cte mendoj me te vertete tani per Ismail Kadarene…e kam pare gjithmone si nje ikone e letersise shqiptare por pak te distancuar nga Shqiperia.
Te gjitha akuzat kunder tij mund te jene te verteta por ai mbetet nje shkrimtar i zoti por jo nje historian sic e konfirmon ai…
Me pelqejne librat e tij por nga ana njerezore me vjen me te vertete shume keq per te gjitha ato te keqija qe ka bere kunder ketyre personave.
Shpresoj te jete bere i pergjegjshem per veprimet e tij.
ju pershendes te gjitheve dhe shpresoj qe te jeni te shumte e te shkruani sa me shume mbi letersine shqiptare.
Ju uroj gjithe te mirat…
Nerti

ne fakt si shkrimtar eshte i zoti…

por me veprimet e ulta qe ai ka bere (te dala ne pah kohet e fundit) del se vertet eshte nje “diktator i dyte”
te shikoje familjen qe Kadareja kish katandisur ashtu ishte vertet per te ardhe keq.

Reni

si shkrimtar nuk ia kalon njeri ne shqiperi…

ISMAIL KADARE eshte shekspiri i Shqiperise !

Me pelqen shume,vetem se ndonjehere i sterhollon shume detajet e ngjarjeve qe rrefen…besoj se nuk nevojiten shume…lexuesi ka nevoj per dicka me konkrete…por gjithsesi,eshte shkrimtar i mire pa dyshim…

…per Kadaren …vetem a din ta lexosh…e jo te mendosh…

…nje nder perlat e letersise shqiptare…pena e tij e ka ngritur ne piedestal dashurine dhe ka depertuar ne cdo skute te erret te jetes…pa dyshim hero i mendimit filozofik…