Dashuri e gabuar

Isha ne vitin e 2 Ku u dashurova tek nje vajz ajo ishte nje engjell per mua dhe nuk kisha rastin
ti foli dhe nje shok me njoftoi me at vajzen dhe fillova te hec me te mendova qe esht vajza e duhur
per mua por kishte qen krejt ndrysh /
dolem ne takim takimi i par dhe me tregoi per jeten e saj dhe skishte kundershtime po te nesermen
me tha se do te tregoj dicka filloi te me tregoj see donte ende nje djal qe e kishte ne kl tha
do ta harroj dhe un pranova sepse e doja thash do te pres i dhash koh qe ta harronte po ajo at
kohh qe ja dhash e perdori qe ti afrohet edhe me shumdhe me thonte smuj me harru dhe keshtu u ndam
por nuk mundja ta haroja e doja aq shum dhe te henen ajo erdh dhe me tha se dua te te kthehem
sepse kam gabuar nuk e di se si ti kam then ato fjal me fal u pendua qajke dhe em tha se do te
bej qdo gje per te haruar dhe per te bashkuar me ty dhe shoqrin do e le anash,dhe mendova se kto fjal
qe po i thot jan te verteta,dhe me dha nje perqafim te fort dhe ajo shkoi ne kl te vet un ne kl time
isha i gezuar me dukej sikur linda per se dyti herr dhe dites dites ajo fjalt qe mi tha filloi ti harron
filloi ti afrohej edhe me shum ati djalit qe e donte,dhe e pash qe nuk do te ndrishon dhe i thash qe keshtu nuk shkon
dhe u ndam
por kaluan 6 muaj ajo me beri add ne facebook dhe me tha qe un nuk kam lujt me ndjenjat e tua
por von ishte per gjithcka sepse fillova te marr informata per jeten e saj qe luante me djem dhe nuk kishte dashuruar asni djal
por un gabova qe u dashurova dhe tash kam filluar ta harroj por kurr folim ne facebook krejt nryshe fol me mua dhe tjeter nrysh i thot
vajzes se tezes i thot qe nuk me don mos te maje shpresa a kurr fol me mua me thot se zemra po me thot qe kemi me qen un e ty deri ne fund dhe kurr jemi ne shkoll ajo me shikon nuk mi largon syt prej meje vjen sa ma afer dhe me shiqon duke me provokuar
por un nuk i besoj me tash kam filluar ta largoj prej zemres sepse nuk kam dit se qka jam duke dashuruar po tash me kalimin e kohes dhe
me ndihmene e zotit do ta harroj dhe do te hap nje kapitull te ri dhe te vazhdoj te jetoj pa kthyer koken mbrapa…///

Gjera qe ndodhin…, dashuria eshte si loja telefon i prishur :P, mos e vri mendjen plako do vij koha qe do te lusin :lol:

mir ja ki bo qe je nda pi saj e mos e lodh trunin mo per to!

Normal osht zor kur e don tjetrin e ajo nuk t`a kthen po te njejten dashuri!

Faleminderit shum per mbeshtetjen