Dashuria e pare harrohet apo jo

ju si mendoni dashuria e pare harrohet? si ka qene dashuria juaj e pare?

per mua ska te thote te jete a pare apo e dyte, te kalosh mire me ate person apo ta duash vertet ajo nuk harroet kurre." mendoj une" :oops:

Per mua Dashuria e pare (Nqs mund te quhet keshtu) ka qene nje ndjenje pa djallezi dhe shume e pafajshme!! :wink:

Rrahjet e shpejta te zemres,deshira per te shkuar ne shkolle per te pare ate x person,arsye te ndryshme per te dal jashte ne menyre qe te shohesh ate person!!

Ndonje leter fshehtas e kshu ‘budalliqesh’ !! Erdhi nje kohe qe sme bente pershtypje me se me kalonte para sysh shume here ne dite!!

Kur e kujtoj tani qesh me veten time!!Se kam harruar pasi esht pjese e jetes sime por as nuk e kujtoj si dicka qe me ka lene brenga!

Thjesht kujtime te femijerise ose me mire nje dashuri platonike!! 8)

te them te drejt mua me kujtohet personi por jot te gjitha gjerat qe kam perjetuar

Dashuria e pare harrohet, varet nga dashuria e dyt… :lol: por personi nuk harrohet!

…per mua vetem nje dashuri mund te kesh ne jete…mund* dhe ajo nuk harrohet!!!

Jam me mendimin e Renix.

per mua dashuria e pare nuk harrohet sepse ka qene ndjenja e pare. sado te tjera te kalosh ajo e para nuk harrohet.
eshte nje kujtim qe ty te ngelet ne zemer. :x

trasformohet, here me urejtje here me dhembshuri here me kujtime te vageta, harrohet kur ka kaluar shume kohe, kur kujtimet e hidhurra nuk te trishtojne me dhe ato te bukurat nuk te bejne te te dridhet zemra, kalojne thjesht ne caste jete

dashuria e par ka qen gjeja me e bukur dhe vazhdon te jet gjeja me e bukur per mua …

Une mendoj qe dashuria e pare nuk harrohet. Eshte ajo qe ka lene gjurmet e para ne jeten tende, ajo qe te ka mesuar se cfare do te thote kjo ndjenje e shume gjera te tjera qe i meson per here te pare ne jete dhe besoj se eshte e veshtire te harrohet dicka e tille.

mendoj se mund te harrohet si ndjenje nqs arrin te dashurosh per her te dyte , por smund te harrohen momentet qe ke kaluar me ate person, pra do te varet nga dashuria pasardhese

une mendoj se nuk harrohet kollaj per vete faktin se eshte nje eksperience e re,ndjesi e re,si cdo gje e re nuk i zbehet kujtimi lehte…:slight_smile:

Kujtime te bukra te adoloshences.Kapitull i mbyllur me kohe.

Siç thua me larte kuklla , mbeten kujtime te bukura ose jo te jetes . Me kohen harrohet çdo gje …dhe dashuria e pare …

per momentin nuk harrohet po me kalimin e kohes harrohet kur rritesh :smiley:

ehh teme interesante … dashuria e pare …ja po them se mua me kujtohen shum detaje interesante dhe te lezetshme po ja qe sme kujtohet personi (vajza) !!!

heheeh me ket tem kemi ber qe te mendohem per at personi qe ekom dasht po sedi me te vertet dashuria e par s’harrohet po me kalimin ekohes duhet me harru se nuk shkon dhe ju pershendes qaoooo te gjithevee

Keshtu mendoj edhe une.

Se besojj qe harrohet dashuria e pare