Dashuria, fole në zonë lufte

Nëse nuk jeni përgatitur për më të keqen, të drejtat tuaja në shtëpinë tuaj mund të mos ekzistojnë.
Sipas një sondazhi, 61% besojnë se kur shkojnë për të jetuar së bashku, ato bëhen partnere me të njëjtat të drejta. Ky është një mit. Nëse bashkëjetuesit përfundojnë duke u grindur në gjyq se kush i detyrohet çfarë, gjithçka del te vërtetimi se ç’keni vënë nga ana financiare deri te tullat e shtëpisë dhe suvatimi.

Prandaj, sigurohuni se e dini se ku gjendeni financiarisht - cilado qoftë marrëveshja. Shkruani së bashku saktësisht marrëveshjen juaj financiare.

Për shembull: burri blen banesën, por gruaja ka interesa aty, sepse ka paguar gjysmën e kaparit. Të dy firmosni. Ekziston çdo mundësi që ky formalitet të mos e shohë kurrë dritën e diellit, por nëse ndaheni, ky formular është ndihmë

…dashuria…eshte fole e shpirtit te bukur…

$ep$e nuk duhet te te dua…nuk me lejohen shperqendrimet dhe aq me pak (1) dashuri qe eshte e destinuar te mos ekzistoj! Kam frike prej teje. Prania jote me tremb…ideja qe kam filluar te te pelqej me cmend! Edhe pse nuk dua,DUHET te te largoj prej meje! :’(

Me pelqen kaq shume te te kem prane,te flas me ty,te bej shaka dhe te argetohem me TY,por ti nuk je aspak AI qe une kam shpresuar te kem. T…i ke tip ndryshe…je krejt e kunderta ime.Jane miliona mendime qe me vertiten ne koke,ashtu si disa zogj te frikesuar nga nje grabitqar i rrezikshem.! Ti je KAZANOVA,nje DON ZHUAN, THE BOSS qe mendon se bota eshte ne duart e tua. Sa shpejt thua “TE DUA”…!
Jam TATJANA e Onjeginit qe ndenjat i shpreh vetem ne leter…! Jam NORA e IBSENIT qe ti e fut ne nje bote enderrash,kukullash!
Jam UNE,mendimi i pare i se ciles je TI…!
Dua te iki prej ketu!!! Kam nevoje te shpetoj nga ‘helmi’ i nje ndjenje pa lindur mire. Kam nevoje te shpetoj prej kthetrave te tua…! Dua te jetoj e te marr fryme lirisht! Nuk kam nevoje per dashuri…kam nevoje per ate DIKUSHIN qe isha,kur s’te njihja TY…!